SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hamilton: FIA açıkladı, Ferrari güç kaybetti

FORMULA 1 | 03.11.2019 17:05

Hamilton: FIA açıkladı, Ferrari güç kaybetti

Mercedes'in şampiyona lideri pilotu Lewis Hamilton, Uluslararası Otomobil Federasyonu'nun (FIA) teknik kılavuzunda yer alan yakıt tüketimi ölçümünün nasıl yapıldığını açıklamasının bir sonucu olarak Ferrari’nin 'biraz güç' kaybettiğine inanıyor.

Hamilton, Amerika Birleşik Devletleri'nde 5. sırada start alacak, takım arkadaşı Valtteri Bottas, sıralama turlarında elde ettiği başarılı sonuçla Sebastian Vettel'in önünde 'pole pozisyonu'ndan başlayacak.

Bottas'ın başarısı, Spa-Francorchamps'tan bu yana 6 kez üst üste pole pozisyonu kazanan Ferrari takımının serisine son verdi.

Ferrari'nin hızı hakkında çok fazla spekülasyon yapıldı. Sezonun ikinci yarısında Mercedes'ten daha güçlü bir şekilde yeniden doğdu ama kimse bu ekstra performansı nasıl elde ettiklerini bilmiyordu.

ŞİMDİ İŞLER DEĞİŞEBİLİR

FIA, Red Bull'un ölçüm aralıkları dışında izin verilenden daha fazla yakıt tükettikleri konusunda şüphelerini dile getirdikten sonra teknik bir açıklama yaptı. Ve bu açıklamadan sonra Mercedes uzun bir aradan sonra pole pozisyonu kazandı.

Hamilton açıkça, Ferrari SF90’ın, komisyon üyelerinin en son açıklamasından sonra hız kaybettiğini söyledi.

"Bu hafta sonundan ne çıkacağını görmek çok ilginç olacak. Sanırım biraz güç kaybettiler. Bunun nasıl devam edeceğini ve yarışta neler olacağını merak ediyorum" dedi.

WOLFF, HAMILTON'A GÖRE DAHA ÇEKİMSER

Mercedes takım patronu Toto Wolff konuyla ilgili  biraz daha çekimser konuştu. Lider takımların zaten hep çok yakın olduğunu düşünüyor.

F1'in resmi sitesine konuşan Wolff "Hiçbir şey varsaymamalıyız. Verilere bakmadık ancak bir netleşmenin olduğunu bilmek güzel.

Üç büyük takım daha eşit bir şekilde eşleşiyor. Bunun belirli bir yarış meselesi olduğunu söyleyemem.

'TEKNİK DİREKTİFİN ÇIKMASI İYİ OLDU'

FIA'nın durumu net bir şekilde açıklığa kavuşturmak için teknik direktifini çıkarmasının iyi olduğunu düşünüyorum. Ancak bu standart olan, geçmişte zaten olmuş ve düzenleyici kurumun rolünün bir parçası olan bir süreç” dedi.

BINOTTO: PERFORMANS KAYBI YOK

Ferrari Takım Patronu Mattia Binotto ise FIA açıklamasından sonra araçlarının performans kaybı eleştirilerini şu sözlerle reddetti:

"Hayır. Elimizden gelenin en iyisini yaptık. Önceki yarışlarda olduğu gibi ve burada da aynı. Yarışta zafere ulaşabileceğimize eminim."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya