SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Wolff gelecek için Hamilton ile henüz görüşmedi

FORMULA 1 | 10.12.2019 14:33

Wolff gelecek için Hamilton ile henüz görüşmedi

Takım patronu Toto Wolff, Mercedes Formula 1 takımının henüz potansiyel sürücülere yaklaşmadığını söyledi. Avusturyalı yönetici ilk önce daha fazla netlik istediğini ve yakında gelecek için planlarını görüşmek üzere Lewis Hamilton ile konuşacaklarını söyledi.

Son haftalarda, Mercedes ile 2020 sezonunun sonuna kadar sözleşmesi bulunan Hamilton'un Ferrari'ye olası geçişi konuşuluyor.

Özellikle İngiliz pilotun, gelecek sezon Michael Schumacher'in rekoruyla eşleşmeyi başardığında, kariyerini Scuderia'da bitirmesi ihtimali bulunuyor. Wolff kısa süre önce pilotu ve Ferrari arasında bir 'flört' olduğunu bildiğini ancak endişeli olmadığını söylemişti. Bu nedenle potansiyel adaylara henüz yaklaşmadı.

Paris'teki FIA Ödülleri Gala gecesinde Hamilton, Max Verstappen'in gelecekte kullanacağı araç için Mercedes ile temas halinde olduğunu söyledi. Ancak, Wolff ise henüz yeni bir pilot getirmekle ilgilenmediğini söylüyor.

Konuyla ilgili Crashnet'e konuşan Wolff, “Lewis ile bu konuda konuşana kadar potansiyel sürücüler için görüşmelere başlamayacağız” diyor.

"Bu konuşma henüz gerçekleşmedi sezonu bitirdik ve nasıl gelişmeler olacağını birlikte göreceğiz."

Wolff'a göre, Mercedes ve Hamilton iyi bir ilişkiye sahipler, böylece her şeyi karşılıklı konuşarak her konuda uzlaşma sağlayabilirler. Bu nedenle acele bir karar vermek gerekli değildir. Avusturyalı takım patronu, "Her iki tarafta da iyi bir ilişkimiz olduğu için her iki tarafın da mutlu olmasını istiyoruz" dedi.

Son olarak Wolf, “Hızlı bir şekilde karar vermememizin bize zarar vereceğini özellikle sanmıyorum" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya