SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Marko: Vettel'in Ferrari'de geleceği yok

FORMULA 1 | 30.09.2019 16:42

Marko: Vettel'in Ferrari'de geleceği yok

Red Bull takım danışmanı Helmut Marko, Rusya GP'den sonra Sebastian Vettel'in takımını değiştirmesi gerektiğini düşünüyor.

Helmut Marko için, Sebastian Vettel, Ferrari'de daha fazla zaman harcayamaz.
Marko'nun görüşüne göre, takım Alman pilotun ihtiyaç duyduğu düzeyde değil ve bu yüzden geleceğini başka bir takımda aramalı.

Red Bull danışmanı, dün Rusya'nın en hızlı aracına sahip olmasına rağmen Ferrari'nin kazanamamış olmasının utanç verici olduğunu düşündüğü belirtti.

Helmut Marko, Bild'e yaptığı açıklamada "Ferrari, en hızlı araç ile kazanamadı ve en hızlı adam olmasına rağmen, Sebastian'ı feda ettiler. Sebastian'ın Ferrari'de bir geleceği yok. Vettel, mekanik bir sorun nedeniyle yarıştan ayrıldı. Sanal güvenlik aracının devreye girmesi Mercedes için bir fırsat yarattı ve Ferrari kaybetti'' dedi.

Formula 1 eski pilotu Jacques Villeneuve, Ferrari'nin GP'den önce yaptığı anlaşma nedeniyle sürücülerinin pozisyon değişikliği talimatının dikkatlerini dağıttığına inandığını ve böylece yarışta zafer için gerçekten önemli olan şeye odaklanmaları gerektiğini söyledi.  Sebastian'ın aracında sorun yaşanması, Villeneuve'a göre Scuderia için bir tür ilahi ceza gibiydi.

Villeneuve, "Vettel aracını yarışa hazırladı ve daha hızlıydı. Şimdi Ferrari'nin çok ciddi bir sorunu var. Vettel'e pozisyonunu hemen geri vermesini söylememeliydiler. Sonra, yarışın geri kalanınında Leclerc'i Vettel'in önüne nasıl geçireceklerini düşünerek geçirdiler. Karma sonunda onları cezalandırdı. Vettel daha hızlıydı ve önde durmayı hak ediyordu."dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya