SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Marko: Red Bull, simülatörde Singapur zaferini kaybetti

FORMULA 1 | 23.09.2019 16:21

Marko: Red Bull, simülatörde Singapur zaferini kaybetti

Red Bull takım danışmanı Helmut Marko, simülatörde "hata" olduğunu söyledi. Ona göre, bu hata Red Bull'un Singapur'daki zafer seçeneklerini mahvetti.

Marko’ya göre simülatör, Red Bull'u yanlış yola soktu ve Singapur'da Ferrari'yi geçmelerine izin vermeyen yanlış stratejileri almalarını sağladı.

Avusturya’da özel bir kanala konuşan takım danışmanı Helmut Marko, sorunun simülatörde olduğunu söyledi.
Marko bununla ilgili,  “Simülatör, yarış hafta sonu kurulumumuzun temelidir, bu yüzden oradan gelenler doğru değilse, başınız dertte demektir. Max ve mühendislerle olanları gözden geçirmemiz gerekiyor” dedi.

Red Bull pilotu Max Verstappen, bu hatanın simülatörden kaynaklanmasından dolayı üzgün. ve bu hata Ferrari'lerin önünde kazanmayı mümkün gördükleri bir yarışta üçüncü bitirmesine neden oldu.

Max Verstappen konuyla ilgili, "Büyük bir yarışta başrol oynayabilirdik, ama olmadı. Araç yarışta daha iyiydi daha hızlı gidiyordu, ancak üçüncü sırada yer alabildim”dedi.
Bununla birlikte, takım patronu Christian Horner, sonuca olumlu tarafından bakıyor en azından Mercedes’lerin önüne geçtiklerini vurguladı.

Horner, "Mercedes stratejiyle bir hata yapmamış olsaydı daha kötü olurdu" ifadesini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya