SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Honda: "Meksika'da kolay bir hafta sonu beklemiyoruz"

FORMULA 1 | 23.10.2019 16:12

Honda: "Meksika'da kolay bir hafta sonu beklemiyoruz"

Honda, Meksika Grand Prix'inde kolay bir hafta sonu beklemiyor. Japonlar, Hermanos Rodríguez Autodrome'de yarışmanın zorluklarının farkında ve Ferrari'nin son yarışlardaki  gelişimleriyle birlikte, bu haftasonu için hepsine sahip değiller.

Honda, Ferrari’nin Meksika’da neler yapabileceği konusunda şüphe uyandıran son gelişmelerinden endişe duyuyor. Markanın teknik direktörü Toyoharu Tanabe,
Honda'nın web sitesi için yaptığı açıklamalarda bu hafta Meksika Grand Prix'sinin onlar için zor olacağını düşündüğünü söyledi.

"Haftasonuna hazırlanmak için önceki yarışlardan edindiğimiz bilgilerimiz var, ancak son yarışlarda rakiplerimizden bazılarının performansında net bir iyileşme gördük, bu yüzden bunun bizim için kolay bir hafta sonu olmasını beklemiyoruz."

Son iki Meksika GP'sinin galibi Verstappen olmasına rağmen, Japonlar bu yıl rakiplerinin gelişimi açısından Meksika'da zorlanacaklarını düşünüyor.

Tanabe,tarihsel olarak Meksika GP'sinin kendileri için yerinin farklı olduğunu ifade etti.

“Japonya'daki ev yarışımızdan sonra, bizim için tarihsel önemi olan Meksika'ya geldik. Hermanos Rodríguez Autodrome, deniz seviyesinden 2.3 kilometre yüksekte olduğu gerçeğiyle hem şasi hem de güç üniteleri için ilginç sorunlar ortaya koyuyor."

"Düşük hava basıncı turbo için diğer pistlere kıyasla aynı gücü vermeyi zorlaştırıyor, bu yüzden bunu dikkate alarak güç ünitenizin yapılandırmasını ayarlamanız gerekiyor," dedi.

"Hava yoğunluğunun deniz seviyesine göre daha düşük  olması, aynı zamanda aracın ve güç ünitesinin bileşenlerinin soğutulması sırasında daha az etkili olacakları ve aerodinamik verimliliği de etkileyeceği anlamına gelir," açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya