SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Honda, 2021 yılına kadar Formula 1'de!

FORMULA 1 | 27.11.2019 15:11

Honda, 2021 yılına kadar Formula 1'de!

Honda, Red Bull ve Toro Rosso ile olan ilişkisini bir yıl daha uzattığını doğruladı. Japon markası, Formula 1'in yeni döneminde de varlığını sürderecek.

Japonlar, 2021'de Red Bull ve Toro Rosso'ya güç vermeye devam edecekler. Honda motor kullanan takımların Brezilya'da elde ettiği muhteşem sonuç, onlara yolu açtı ve Japonları, Formula 1'de devam etmeye ikna etti .

Honda Motor iki müşterisini 2020'de tedarik etmeye devam etmek için bir sözleşme yapmıştı, ancak Formula 1'in yeni kurallar ve düzenleme yapacağı 2021 sezonu için devam edecekleri belli değildi.

Bugün yapılan bir açıklama ile Japonlar, yeni düzenlemenin ilk yılında Red Bul ve Toro Rosso ile birlikte çalışacaklarının onayladılar.

Marka, 2015 yılında Formula 1'e geri döndü, ancak McLaren ile ilk aşaması zordu, performans ve dayanıklılık sorunları yaşadı. Şimdi, Red Bull ile olan işbirliği daha farklı görünüyor. Toro Rosso'yla geçirdikleri bir sezondan sonra, gelişme dikkate değerdi ve 2019 yılında Toro Rosso ile birlikte Red Bull'da Honda motor ile birlikte çalışmaya başladı.

Sonuç olarak Max Verstappen'in Avusturya, Almanya ve Brezilya'da kazandığı zafer, Honda'nın yüzünü güldürüyor ve yeni düzenlemelerin maliyet açısından zorlu olduğunu bilmelerine rağmen, bu elde edilen başarıları terk etmenin bir anlam ifade etmediğinin de farkındalar ve İki müşterileri ile olan ilişkilerini 2021 yılının sonuna kadar bir yıl daha uzatmaya karar verdiler.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya