SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Jos Verstappen, Max'in liderlik savaşına şüpheyle bakıyor

FORMULA 1 | 01.10.2019 15:17

Jos Verstappen, Max'in liderlik savaşına şüpheyle bakıyor

Red Bull Max Verstappen, Almanya Grand Prix'sinden bu yana podyumun tepesine çıkamadı.
Yaz tatilinin ardından elde ettiği birkaç puan, cezalar ve diğer şartlar sonrasında, babası Jos, 2020'de şampiyona lideri olması için savaşma şansına şüpheyle baktığını ifade etti.

Mercedes ve Ferrari'nin ilerlemesine karşın Red Bull'un hareketsiz kaldığını düşünen Jos Verstappen," Yaz tatilinden bu yana, diğerleri ilerledikçe bir süre takım durdu. Çok sinir bozucu, ama donanıma bağlıyız. Hem motor hem de şasi, biraz gecikti. Red Bull yıl boyunca farkı azaltmak zorunda kaldı, ancak yaklaşamadık, bunu neden gelecek yıl yapalım ki? Gerçekten endişeliyim" dedi.

Bu yüzden, Jos Verstappen endişelerini Red Bull'a iletmekten başka bir şey yapamayacağını ve iyileşmelerini umduğunu açıklarken, “Takımla konuşacağız ve neler yapılabileceğini göreceğiz, ancak şimdilik yeterince iyi değil” diye ekledi.

‘KAZANAN BİR ARACA SAHİP OLMASI ŞART’

Max'in Red Bull ile bir sözleşmesi olmasına rağmen, Jos en kısa sürede kazanan bir araca sahip olmasının şart olduğunu ifade etti.
Jos, "Max'ı iyi bir araca koyun orada parlayacaktır. İçinde bulunduğu durum onun suçu değil ve bu her şeyi daha da karmaşık hale getiriyor
Takımın gerçekten bir şeyleri değiştirmesi ve çalışmasını sağlaması gerekiyor ya da gelecek yıl da kaybedilecek. Şu anda ki mevcut durum gelecek sene Şampiyona için de yarışabilecekmişiz gibi görünmüyor" açıklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya