SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Kadınlar artık Formula 1'e daha çok ilgi duyuyor

FORMULA 1 | 26.10.2019 17:35

Kadınlar artık Formula 1'e daha çok ilgi duyuyor

Meksika GP organizatörü Alejandro Soberon, Netflix Formula 1’in Survive Drive adlı dizisinin, Meksikalı Grand Prix’e katılan kadın sayısında ciddi bir artışa yol açtığını söyledi.

Yarış organizatörü CIE'nin başkanı Soberon'a göre, etkinliğe katılan kadın sayısının geçen yıla göre % 30 arttığını belirtti.

“Kadın seyircilerde % 30'luk bir artış olduğunu fark ettik.
Diziyi izleyen kadınların özellikle, bu yarış konseptini keşfedene kadar çok sıkıcı bulduklarını ve izledikten sonra onların üzerinde bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Dizinin farklı bir anlatımı var ve bence yardımı oldu. Ve şimdi yarışı yalnız izlemeye gelecek olan birçok erkeğin bir sorunu var.”

Organizasyonun bilet satış verileri ve yaptıkları anket, Netflix serisinin kadınlar arasında F1'e olan ilgiyi artırdığı görüşünü desteklemektedir.

“Test ettik ve bunun Netflix serisi ile doğrudan ilgili olduğu sonucuna vardık. Cevap veriyorlar ve yorum yapıyorlar en azından Meksika'da bu seri çılgınca başarılı oldu.”

“Biletlerimizi kimin aldığını tam olarak biliyoruz. Cinsiyeti, geldikleri yeri, yaş aralığını biliyoruz, ve araştırıyoruz, veriler topluyoruz. Bu sektörün temelinde bunlar yer alıyor.

Bu yüzden bu serinin bir dalgalanma yarattığını, kadınların ilgisini çeken gerçek bir dalgalanma olduğunu biliyoruz.”Soberon dizi için “çok büyük bir başarı" ifadesini kullandı.

"Harika bir fikirdi, çok güzeldi. Şampiyonanın insan tarafını daha somutlaştırdığına inanıyorum." açıklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya