SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Haas, Grosjean ve Magnussen ile 2020’de yola devam kararı aldı

FORMULA 1 | 19.09.2019 13:56

Haas, Grosjean ve Magnussen ile 2020’de yola devam kararı aldı


Haas, Romain Grosjean ve Kevin Magnussen'in 2020 sezonunda birlikte devam edecekleri açıklamasıyla herkesi şaşırtı.

 Amerikalı takım, Guenther Steiner’in seçeneklerinden olan Renault pilotu Nico Hülkenberg’i seçmeye karar vermeden önce ekibin çalışma sistemini iyi bilen iki sürücüyle bahis oynamayı tercih etti.
Steiner, son haftalarda Hülkenberg’in alternatifler listesinde olduğunu söylemişti.

Takım Formula 1’de beşinci yılına girerken Romain Grosjean ve Kevin Magnussen’in arka arkaya dördüncü sezon için 2020'de tekrar aynı takımda olacakları açıklandı.

 Haas, Renault ile bu sezon sonu yolları ayrılacak olan Nico Hülkenberg'le imza atacağı söyleniyordu. Takım bugün yaptığı açıklama ile bir yıl boyunca sürücü sıralamasını korumayı seçtiğini duyurdu.

Takım patronu Guenther Steiner, pilotlarının deneyimine önem verdiğini belirtirken,“Tecrübe ve buna duyulan ihtiyaç Haas F1 Takımının temel taşlarından biri oldu ve 2020'de takımda Romain Grosjean ve Kevin Magnussen ile sağlam bir platform sunan sürücü kadromuzla büyümeye devam ediyoruz. Takım olarak nasıl çalıştığımızı anlıyorlar  ve bizde direksiyon başında ne sağlayabileceklerini biliyoruz, ekibimizi oluşturmaya devam etmemiz için bize değerli bir devamlılık ve güçlü bir temel sağlıyor. VF-19'un performansındaki dalgalanma 2019’u bizim için zor bir sezon haline getirdi, ancak ortak deneyimlerimizden yararlanabilmemiz 2020'de bir bütün olarak öğrenmemize, gelişmemize ve ilerlememize yardımcı olacak” açıklamasında bulundu.

Haas ile beşinci sezonu ve Formula 1'deki dokuzuncu sezonu olacak Grosjean : “Guenther Steiner’ın ekibin rekabet edebilmek için takıma koyduğu çalışmaları gördükten sonra, bunun bir parçası olmaya devam etmekten doğal olarak mutluyum.

Takımın üçüncü yılında takımlar şampiyonasını beşinci sırada bitirmek çok özel bir şeydi. Bu sezon zorluklarımız oldu, ancak hem geçen yılın hem de bu yılın deneyimini 2020 için kullanacağız. Kevin Magnussen ve tüm ekiple birlikte çalışmayı ve yolculuğumuzu sürdürmeyi dört gözle bekliyorum.” dedi.

Bu yıl puanların çoğunu Haas'a ekleyen Magnussen’i yenilemek de mantıklıydı.

Kevin Magnussen, konuyla ilgili, "2020 ekibiyle devam edeceğimi bilmenin mutluluğunu yaşıyorum ve çok zor geçen bir sezonda olumlu bir sonuç oldu. 2020 sezonunda takımda kalacağım için şanslıyım" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya