SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Raikkonen'den Hamilton'a gönderme!

FORMULA 1 | 25.10.2019 17:16

Raikkonen'den Hamilton'a gönderme!

Pilotların tümü, Lewis Hamilton'un iklim değişikliği konusundaki endişelerini sosyal ağlarda dile getirerek doğru olanı yaptığı konusunda hemfikir değiller.

Max Verstappen ve Kimi Raikkonen, bu kelimelerin Formula 1 sürücüsünden gelmesinin tuhaf olduğunu düşünüyor.  Verstappen ve Raikkonen, Hamilton konusunda aynı fikre sahipler...

Max Verstappen, Formula 1 sürücüsü olarak kullanılan yakıttan memnun olduğunu ve elektrikli motorları istemediğini söylüyor.

Çevreye özen göstermenin önemli olduğunu kabul etmesine rağmen, Formula 1'in varlığının önemini vurguluyor.

VERSTAPPEN: F1'DEN HOŞNAMIYORSANIZ; SEYRETMEYİN

Verstappen, GMM haber ajansı na yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: "Formula 1'de yakıtlı araçlardan memnunum, elektrikli motorları sevmiyorum.

Çevre hakkında endişelenmek elbette çok önemli, ancak Formula 1 uzun zamandır var ve devam etmeli. Eğer F1'den hoşlanmıyorsanız, seyretmeyin."

Öte yandan, Verstappen F1 sporcularına vegan diyet uygulamasının faydası olacağına inanmıyor ve Lewis Hamilton'un yeni açtığı vegan zincirini değil, gerçek hamburgeri sevdiğini söylüyor.

"Vegan diyeti yapan sporcular hakkında bir belgesel seyrettim, ama bunun Formula 1 için çok önemli olmadığını düşünüyorum, bisiklet kullanıcıları ya da maraton koşucuları değiliz, hamburger yemeyi severim, gerçekten etten hoşlanırım!

Herkes Red Bull pilotuna, ne yemek istediğini veya ne yapması gerektiği hakkında karar veremez gereken şeyleri seçmekte özgür olduğum için vegan olmayacağım" diye sözlerine ekledi.

RAIKKONEN: O ZAMAN EVDE KALMAMIZ GEREK

Kimi Raikkonen de Verstappen'e benzer şeyler düşünüyor, çünkü F1 sürücülerinin iklim değişikliği konusunda insanlara tavsiyede bulunacak en doğru kişiler olmadığını düşünüyor.

Ek olarak, Finli pilot kelimelerin işe yaramaz olduğuna inanıyor, Hamilton'un bir örnek oluşturmak için araç kullanmayı bırakma kararı vermesinin çok daha tutarlı olacağına inanıyor.

"Herkes yardım etmek için ellerinden geleni yapıyor, ancak Formula 1 sürücülerinin bu pozisyon için en doğru kişiler olmadığını düşünüyorum.

Yani, biz burada yakıt kullanıyoruz... Ne için? Kimin birinci, ikinci ve üçüncü olacağına karar vermek için...

İklim değişikliği ciddi bir sorun, ama bunları söyleyecek en uygun kişiler olduğumuzdan emin değilim.

Söylediklerimizle tutarlı olsaydık, evde kalmamız gerekirdi. Her neyse, bence yarış hafta sonunda bu konuşma garip oldu" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya