SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Kubica, 2020 için Haas'la anlaşma yolunda

FORMULA 1 | 18.10.2019 10:21

Kubica, 2020 için Haas'la anlaşma yolunda

Kubica, 2020 için Haas'la anlaşma yolunda

Robert Kubica, 2020 Formula 1 sezonunda Haas takımı ile anlaşma sağlanırsa takımın bir kaç antrenman seansında yer alması ve gelişim pilotluğu görevini üstlenmesi bekleniyor.

Gelecek yıl Williams'la olan sözleşmesi sona erecek olan Robert Kubica’nın Formula 1’de yarışmaya devam edebilme seçenekleri şu an için sınırlı gözüküyor. Gelecek yıl Formula 1'de gelişim pilotluğu rolüne daha yakın olan Kubica, bir başka şampiyonlukta, belki de DTM'de yarışacağına inanılıyor.

Polonya basınında yer alan haberlere göre, Kubica'nın sponsoru Petrol firması  Williams ile yıl sonunda kadro ile bağlarını koparacak. PKN Orlen, rakip Formula 1 takımlarıyla sponsorluk anlaşmaları ve Kubica için fırsatlar hakkında görüşmelerde bulunuyor.

Bu görüşmelerden basına yansıyanı ise Haas takım patronu Gunther Steiner'in bu hafta Polonya'nın başkenti Varşova'da Robert Kubica’nın sponsoru PKN Orlen’in temsilcileriyle sponsorluk için görüşmelerde bulunmasıydı.

PKN Orlen ile potansiyel bir anlaşma sağlanırsa bu Haas, için olumlu bir gelişme olacak çünkü takım, eski sponsoru olan enerji içeceği markası Rich Energy ile yapılan  sponsorluk anlaşmasının erken sona ermesinin ardından yenilenmeye ihtiyaç duyuyor.

Eğer anlaşma sağlanır ve Kubica, Haas takımına gelirse, takımın gelişim pilotu Pietro Fittipaldi’nin bu yıl üzerinde çalıştığı Haas’ın yeni ortaya çıkan simülatör programına destek olacak. Ekip Kubica'ya sınırlı sayıda Cuma günü yapılacak antrenman seansına katılma fırsatı da verecek.

Steiner Kubica'ya olan ilgisini doğruladı ancak daha fazla yorum yapmayı reddetti.

Racing Point'in de PKN Orlen ile olası bir anlaşma üzerinde bir araya geldiği de söylentiler arasında. Ancak, takımın zaten gelecek yıl için sponsoru olarak yer alacak SportPesa var. Bir başka söylenti ise PKN Orlen'in şu anda Brezilyalı petrokimya firması Petrobras tarafından desteklenen McLaren'e yaklaştığı. Ancak şu an için en yakın Haas ile bir anlaşma gibi gözüküyor.

Kubica'nın 2021'de kendileri adına yarışması için şans tanıyabilecek bir takıma katılması gerektiğine inanılıyor.

Kubica, gelecek yıl Formula 1'de yarış koltuğu bulamazsa,  başka bir kategoride yarışmaya devam etmek istediğini belirtti.

Kubica, Suzuka'da, verdiği bir  röportajda, "Ne yapacağımı, netleştirdikten sonra, bunu başka bir programla birleştirip birleştiremeyeceğime bakacağım. Gelecek yıl ne kadar meşgul olacağım ve ne yapacağıma çok bağlı olacak” dedi.

“Gelecek yıl yarış açısından benim için neyin mümkün olabileceğini görmek için biraz bekleyelim ve sonra ne olacağını göreceğiz.”

“Bir yerde yarışmıyorsam bu  benim kararım olurdu” diye ekledi. Yarışmak istersem bir yerde yarışacağımdan eminim.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya