SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

"Yanlış zamanda yanlış yerdeydim"

FORMULA 1 | 09.09.2019 11:00

"Yanlış zamanda yanlış yerdeydim"

Racing Point pilotu Sergio Pérez müthiş bir geri dönüşle pistte mücadele etti ve takım için çok değerli altı puan kazanarak yedinci sırada yer aldı. Takımın diğer pilotu Lance Stroll, yarışın ilk turlarında Sebastian Vettel ile yaşadığı temasın üstesinden gelemedi. Kanadalı pilot 12. sırada yarışı bitirdi.

 Sergio Pérez (7):

"Bu, takım için bir başka harika sonuçtu, bugün çok değerli altı puan ekledik. Eleme turlarında sorun yaşadığımız çok karmaşık bir hafta sonundan sonra yarışta iyi bir şekilde geri döndük."

“Yarışda her şeyin yolunda gittiğini düşünüyorum, pozisyon kazanmamızı sağlayan çok iyi bir strateji yaptık. Sezonun geri kalanı için iyimserim. Umarız Singapur'da her şey burada olduğu kadar iyi gider."

 Lance Stroll  (12.):

“Çok fazla puan eklememiz gereken çok karmaşık bir yarış oldu. Her şey Sebastian'ın tehlikeli bir şekilde piste geri dönüp bana vurmasıyla sona erdi. Bu olay için ona çok kızgınım, kazadan kaçınmaya çalıştım, ama yine de bana çarptı, yanlış zamanda yanlış yerdeydim."

“Piste geri dönmek istediğimde Pierre'e denk geldim ve onu pistin dışına çıkmaya zorladım. Cezayı anlıyorum, yaptığım iyi değildi, ama Sebastian her şeyi doğru yapsaydı, bunların hiçbiri olmazdı. O sırada yedinci sıradaydım, Carlos'tan daha yüksek bir hızla, ama bu olay bana yarışa mal oldu. İyi puanlar elde edebilirdik, yazık oldu."

 Otmar Szafnauer takım patronu:

“Bugün araçlarımız çok hızlıydı ve her şey yolunda gitseydi iki sürücüyle iyi puan alarak bitirirdik. Sergio, iyi bir performans gösterdi. Gridin sonundan başladığı yarışta birçok pozisyona tırmanması gerçekten iyi.”

“Ancak, Lance'in pozisyonu, Vettel ile tehlikeli şekilde yaşadığı temastan sonra, sona erdi. Lance, Gasly'e aynı şeyi yaptı ve ceza aldı. Harika bir başlangıç ​​yapmış ve yedinci sıraya ilerlemişti. Çok şanssızdı, yanlış zamanda yanlış yerdeydi."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya