SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Leclerc risk almaya hazır

FORMULA 1 | 01.12.2019 13:32

Leclerc risk almaya hazır

Austin'de Şampiyona liderleri zaten belirlendi. Mercedes pilotları bir ve ikinci sıraları garantilemişlerdi ancak şampiyonada üçüncü sıra için mücadele Max Verstappen ve Charles Leclerc arasında devam ediyor. Hollandalı pilot şu an bu rekabette hâlâ Ferrari pilotunun 11 puan önünde bir üst sırada yer alıyor fakat Leclerc, son yarışta her şeyini vermeye ve üçüncü sırayı geri almak için büyük risk almaya hazır.

Leclerc, Abu Dabi'deki yarışa Verstappen'in arkasında üçüncü sıradan başlayacak. Ferrari pilotu bu hafta sonu yarış için tam puan elde etmek istiyor ve Verstappen'i uyarıyor: “Kesinlikle kazanabilirim ve yarışın startında çok fazla risk alacağım. Risk almak zorundayım çünkü şampiyonayı üçüncü olarak  bitirmek istiyorum. Son yarışta her şeyi vereceğim ve sonra ne olacağını göreceğiz."

Abu Dabi'deki sıralama turları sırasında, Monakolu pilot son hızlı tur atma şansını kaçırdı çünkü damalı bayrak görüldüğünde bitiş çizgisini geçemedi. Leclerc başlangıçta bu olay için önünde bulunan ve  yavaş süren takım arkadaşı Vettel'i suçladı ama şimdi sebebin ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmadığını söylüyor: "Ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Hayat bu, bazen böyle şeyler oluyor. Durumun tamamen talihsizlik olup olmadığını bilmiyorum, yeniden analiz edeceğiz ve bir daha olmayacak şekilde anlamaya çalışacağız."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya