SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Lewis Hamilton emekli olacak mı?

FORMULA 1 | 05.11.2019 12:24

Lewis Hamilton emekli olacak mı?

 

Formula 1'deki başarılarını bitmemiş bir başyapıt olarak tanımlayan Lewis Hamilton henüz spordan çekilmeyi düşünmeye hazır olmadığını söyledi.

 

ABD Grand Prix'sinde yarışı 2 .sırada bitirmesine rağmen 6. kez Dünya Şampiyonu olan Mercedes pilotu Lewis Hamilton şu anda emekli olma fikrinden hoşlanmadığını açıkladı.

7 Ocak'ta 35 yaşında olacak İngiliz pilot 6 Dünya Şampiyonluğu'na ek olarak 83 yarışı birinci bitirmeyi başardı. Formula 1 efsanesi Michael Schumacher 7 şampiyonluk ve 91 yarış zaferiyle zirvede bulunurken Hamilton, 2020 Formula 1 sezonunun sonunda mevcut sözleşmesi sona erdikten sonra sporda devam etmek istediğini belirtti.

'SEVDİĞİN İŞTEN VAZGEÇMEK KORKUNÇ BİR DÜŞÜNCE'

 

Hamilton, Mercedes'in yayınladığı bir videoda sporcuların bir gün bütün hayatı boyunca sevdiği şeyi yapmaktan vazgeçmek zorunda kalması korkunç bir düşünce olarak tanımlarken şu ifadeleri kullandı: 

'DAHA YAPILACAK ÇOK İŞİM VAR GİBİ HİSSEDİYORUM'

“Zirveye epeyce çıktığımı henüz bilmiyorum ama belli ki yakınlardayım. Enerji dolu hissediyorum ve şu an hala bir maraton koşmuş gibi hissediyorum. Hala yapacak daha çok işim var gibi hissediyorum.

'SONUNDA BENİM YAPTIĞIM ŞEY BİR SANAT BİÇİMİ'

“Bir şaheser yaratan sanatçının düşünce fikrini gerçekten seviyorum. Sonunda yaptığım şey bir sanat biçimi. Aklımda bir şaheser yaratmaya çalıştığım ve henüz tam olarak bitirmemiş olduğum fikri var.

'6 KEZ ŞAMPİYON OLDUM DAHA FAZLASINI YAPABİLİRİM'

Bu noktaya nasıl geldim henüz tam olarak bilmiyorum. Çok fazla zorlanacağımı, çok fazla odaklanacağımı biliyordum. Etrafımdaki birçok harika insandan destek aldım. Çok çalışkan insanların birçok işbirliğinin sonucu buradayım. Bütün olarak hepsi bana çok yardımcı oldu.Şimdi 6. kez şampiyon oldum, daha fazlasını yapabilirim ve daha iyi olabileceğimizi biliyorum. Bu yüzden birlikte başarmaya devam edeceğiz” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya