SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hamilton: "Bir dönemin en iyisi olarak hatırlanmak istiyorum"

FORMULA 1 | 20.11.2019 15:30

Hamilton: "Bir dönemin en iyisi olarak hatırlanmak istiyorum"

Lewis Hamilton, çağının en iyi pilotu olarak hatırlanmayı çok istiyor. Juan Manuel Fangio, Ayrton Senna veya Michael Schumacher'ın yanı sıra, bu sporun hayranlarının onu neslinin en iyisi olarak görmesinin kendisi için çok özel olacağını belirtti.

Hamilton bu sezon altıncı şampiyonluk ünvanını aldı ve Michael Schumacher'in yedi olan şampiyonluk sayısına çok yaklaştı. Elbette, İngiliz pilot Schumacher'i bir amaç olarak eşleştirmeyi düşünmek istemiyor, ancak asıl hedefi 2010'ların en iyisi olarak hatırlanmak.

Lewis, "Formula 1 pilotu olarak hedefim her zaman en iyisi olmak ve bir dönemin en iyisi olarak hatırlanmak istiyorum. Çağının en iyisi ve tüm zamanların en iyileri bile olsa. Benim bulunduğum dönemin en iyisi olarak hatırlanmak gerçekten güzel bir şey olurdu" dedi.

Hamilton ayrıca, bir yarışa geri sıralardan başlayıp zirveye ulaşmayı daha fazla tercih ediyor, çünkü gerçekleştiği zaman kendisiyle gurur duyuyor.

Araç içindeki duygularını dile getiren Hamilton, “Bir yarışın ilk sırası ve arka sırası gerçekten farklı. Başlangıçta çok fazla enerjin oluyor ama aynı zamanda gerginsin, arka sıra pozisyonlar tamamen farklı, zirveye ulaşıp bitiş çizgisini geçtiğinde, bunu başardığını biliyorsun. Gerçekten mutlu ve heyecanlı hissediyorsunuz, bu sevdiğim bir duygu" dedi.

Hamilton, nihayet, podyumun zirvesine ulaşmak için her zaman en iyisini yenmek gerektiğini ve bunun hiç kimse için kolay olmadığını savunuyor.

Hamilton, “Bir yarışın sonunda zirveye ulaştığında, büyük zorlukların üstesinden geldiğini biliyorsun. Bu kimse için kolay değil" ifadeleriyle açıklamalarını sonlandırdı. 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya