SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Lewis Hamilton: Ferrari'yi yenmek zor olacak

FORMULA 1 | 10.10.2019 14:49

Lewis Hamilton: Ferrari'yi yenmek zor olacak

Lewis Hamilton, 2019 Formula 1 sezonunun kalan yarışlarında Ferrari ile “savaşmanın çok zor” olacağını söyledi.

Ferrari, Formula 1 yaz tatilinin ardından bir diriliş yaşadı ve geçtiğimiz dört yarışın üçünde üç galibiyet ve dört pole pozisyonu kazandı. Mercedes, Sochi’de kazandığı zafer ile Ferrari’nin bu yükselişini durdurdu. 

Singapur'da getirilen önemli bir aerodinamik yükseltme, Ferrari’nin daha fazla performans bulmasını sağladı.
Şimdi Mercedes, rakipleri ile olan açığı kapatmak için Suzuka’ya küçük aero güncellemeler getirdi.

Haftasonu yapılacak Japonya Grand Prix'sinden önce konuşan Lewis Hamilton, “Bu haftasonu için sahip olduğumuz rekabet ve yeni güncellemelerle birlikte yeni zorlukları görmekten heyecan duyuyorum. İlginç olacak” dedi.


Sochi’deki takım emirlerinin tartışılmasının ardından Ferrari takımındaki gerginliğin Mercedes’in lehine olup olmadığı sorusuna Hamilton, “Hayır, böyle bir yardıma ihtiyacımız yok. Bu benim işleri halletmemin yolu değil. En iyi durumda olmalarını istiyoruz, böylece en iyi şekilde onlara meydan okuyabiliriz ve en sonunda da onları yenebilirsek, o zaman bu bizi sadece daha iyi hissettirir. İnsanların neler olup bittiği ile ilgili yorumlarını görecek kadar yakından takip etmiyorum.”

“Son yarışta olanların çok fazla abartıldığını düşünüyorum, yarıştan sonra Sebastian'ı [Vettel] gördüm ve bir sorun yok gibi görünüyordu. Ancak dışarıdan her şey farklı görünür.

“Bence onlar zorlu bir rakip ve şu anda inanılmaz bir iş yapıyorlar, kalan yarışlarda onları yenmek çok zor olacak.”

“Önümüzdeki yıl daha da yakın bir yarış sezonu geçireceğimizi düşünüyorum. Ancak kalan bu beş yarış, bu ilişkinin nasıl geliştiğini görmek için ilginç olacak.”

Lewis Hamilton, üst düzey takımların iki yıldız sürücüyü yönetmek zorunda kaldıkları zorluklarla ilgili olarak şunları söyledi: “Tarih boyunca, dünya şampiyonlarını aynı takımda gördünüz ve her zaman bir yarış takımında sürtünme olacaktır, çünkü iki sürücü arasındaki bireysel bir hedef var.
“Takımda sürekli bu çelişkiyi dengelemeye çalışıyorsun. Bu sadece saygı ve nasıl yönetildiği ile ilgili bir durumdur.”
“İletişim anahtardır ve padokta yukarı ve aşağı farklı felsefeler vardır. Muhtemelen çoğunlukla sadece bu iki takım arasında yaşanıyor önümüzdeki yıllarda bu anahtarın çalışıp çalışmadığını göreceğiz, ama durum bizim için fena değil.” açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya