SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

"Kırmızıyı severim ama sadakat benim için her şeydir"

FORMULA 1 | 05.10.2019 14:53

"Kırmızıyı severim ama sadakat benim için her şeydir"

Lewis Hamilton'un gelecekte Ferrari'ye geçeceğine dair söylentiler olsa da, İngiliz pilot Mercedes’i İtalyan ekibine katılmak için bırakma niyetinde olmadığını söyledi.

Şu anda şampiyonada lider pozisyonda olan Hamilton, 2020 yılına kadar Mercedes takımıyla sözleşmesi bulunuyor, 2021 için geleceği bilinmese de, Hamilton Mercedes ile devam etme niyetinde...

İngiliz pilot, Ferrari yerine Mercedes’te kalmak istemesine neden olan temel nedeni açıkladı. Onun için sadakat, bir insandaki en önemli değerlerden biridir ve tüm başarılarının bir parçası olan ekiple birlikte olması gerektiğini düşünmektedir.

Hamilton,Ferrari'nin kendisine yaklaştığını farkettiğini ama kendisi için en önemli şeyin sadakat olduğunu dile getirdi.

Gerçek şu ki, Hamilton'un söylediği gibi, kariyeri her zaman bir şekilde Mercedes ile bağlantılı olmuştur. Kariyerine McLaren'in ellerinde başladı, o zamanlar McLaren - Mercedes ortaklığı vardı. Orada dört şampiyonluğu daha kazandığı Mercedes'le imza atmadan önce ilk şampiyonluğunu kazandı. Ayrıca, her şey bu sezonun altıncı şampiyonluğunu kazanacağını gösteriyor.

Hamilton geleceğinin Maranello'da olduğunu reddediyor. Eski Formula 1 sürücülerinin yarışlardan ayrıldıktan sonra farklı takımlarda çalıştıkları unutulmamalıdır. Örneğin, Ferrari ve McLaren ile kazanan Niki Lauda, ​​emekli olduktan sonra Mercedes ile çalıştı. McLaren ve Williams'ı yenen Alain Prost, şimdi Renault'nun CEO'su.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya