SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Lewis Hamilton, Formula 1 Yönetimi'ne esti gürledi

FORMULA 1 | 02.06.2020 14:27

Mercedes'in başarılı pilotu Lewis Hamilton, Amerika'da yaşanan ırkçılığa karşı Formula 1 Yönetimi'nin neden sessiz kaldığını anlayamadığını söyledi.

Lewis Hamilton, Formula 1 Yönetimi'ne esti gürledi

Formula 1’in önde gelen pilotlarından Lewis Hamilton, Amerika’da yaşanan George Floyd skandalına F1 Yönetimi’nin sessiz kalmasına tepki gösterdi. Amerika’da bir polis tarafından zalimle öldürülen George Floyd için tüm dünya tepki gösterirken, Formula 1 Yönetimi’nin sessiz kalması Lewis Hamilton’ı rahatsız etti.

“Formula 1 Yönetimi’nin suskun kalmasını anlayamıyorum”

Tüm dünyanın ayaklandığı ırkçılık hadisesine Formula 1’in neden sessiz kaldığını anlayamadığını söyleyen başarılı pilot, “Bir süredir takip ettim. Bu mecradaki tek siyahi benim. Açıkçası bu duruma kimsenin ses çıkarmaması özellikle Formula 1’in suskun kalmasını anlayamıyorum” ifadelerini kullandı.

“Sözde dünya liderleri…”

Amerika’da yapılan protestoların barışçıl olanlarını desteklediğini belirten Hamilton, “Binaları yağmalayanları, yakanları değil… Barışçıl protestoları destekliyorum. Bunun için sözde dünya liderleri bir araya gelmeli artık. Sadece Amerika’nın problemi değil bu İngiltere, İspanya, İtalya’da da durum aynı” dedi.

Ferrari’nin Fransız pilotu Charles Leclerc, tepki göstermek için geç kaldığını söyledi:

“Bu konuya tepki göstermek için geç kaldım. Üzgünüm. Irkçılığı asla kabul edemem.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya