SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Lewis Hamilton, Ferrari'ye mi geçiyor?

FORMULA 1 | 03.12.2019 17:11

Lewis Hamilton, Ferrari'ye mi geçiyor?

Geçtiğimiz hafta İtalya'nın spor dergisi La Gazzetta dello Sport, tüm Ferrari taraftarlarını bir haberle heyecanlandırdı.

Ferrari başkanı John Elkann’ın Lewis Hamilton ile başbaşa görüştüğüne dair yayınlanan haberde görüşme hakkında net detaylar bilinmese de konu açıktı; Elkann, şampiyonun 2021'de Ferrari'deki bir değişiklikle ilgilenip ilgilenmediğini keşfetmek istedi.

Bu tek başına bile Tifosi'nin hayal gücünü harekete geçirmeye yetti. İddialar padokta da bol miktarda söylenti ve dedikoduya neden oldu...

Özellikle Ferrari takım patronu Mattia Binotto’nun basın toplantısında Hamilton ile ilgili söyledikleri ateşi daha fazla körükledi: “Lewis kesinlikle olağanüstü, harika bir pilot. O’nun 2021'de boşta olduğunu bilmek bizi sadece mutlu edebilir.

Ama dürüst olmak gerekirse, bir karar için henüz çok erken. Şu an sahip olduğumuz pilotlardan memnunuz. Ama gelecek sezonun belli bir noktasından sonra, ne yapmak istediğimizi bulmak için konuyu tartışacağız” açıklamalarında bulunmuştu.

Hamilton, Binotto’nun bu açıklamalarından etkilendi: “Son 13 yılda Ferrari’den aldığım ilk iltifat. Teşekkürler" açıklamasıyla Binotto’nun yorumlarına olumlu tepki verdi.

Birçoğu ayrıca Ferrari başkanının bu girişimini Sebastian Vettel'e karşı güvensizlik olarak görüyor. Görüşler Hamilton gelirse takımdan ayrılacağı yönünde.

Vettel ise bu söylentileri bir şaka ile geçiştirdi: “Lewis zaten bir Ferrari sürücüsü. Garajında Ferrari var."

Takımın diğer pilotu Charles Leclerc’in takımda devam edeceğine inananlarda bir hayli çoğunlukta çünkü; Ferrari'nin geleceği olarak görülüyor. Kariyerine çok yatırım yapıldı ve şimdi bunun karşılığını vermesi gerekecek.

MERCEDES ÜZERİNDEKİ BASKI YÜKSELİYOR

Konuyla ilgili ilk konuşma girişimi Ferrari'den geldi. Hamilton ise konuşma isteğini reddetmeyecek kadar akıllıydı.

Aslında verilen mesajlar, Hamilton'ın konseptine uyuyor.  Bu söylentiler yaklaşmakta olan sözleşme müzakereleri için Mercedes'teki baskıyı artırıyor.  

Brezilya GP’de Hamilton: “Mercedes’le yaptığım toplantılarda arkadaşlarımla masa başında otursam da, yeni bir kontrat için görüşmeler her zaman güreş maçı gibi bir şey oluyor. Hala onlardan biraz daha fazlasını almaya çalışıyorsun" açıklamasını yapmıştı.

Hamilton ayrıca yakın zamanda durmayı düşünmediğini de doğruladı. “Zirveye ulaşmadım, hala daha iyi olabilirim.”

Hamilton, Formula 1'de yeni teknik ve sportif düzenlemelerinin yapılacağı 2021'de takımla kalmak istediğini de söylemişti "Bu aracı 2021’de doğru yönde geliştirmek için takımla birlikte çalışmak istiyorum."
 
MERCEDES'E İLANI AŞK

Lewis Hamilton'un Mercedes ile olan ilişkisi McLaren günlerine kadar uzanıyor. O bir Mercedes adamı, tüm yarış kariyeri boyunca markayı temsil etti. Kısa bir süre öncesinde takımla ilgili duygularını paylaştı: "Bu markayı, tarihini ve karizmasını seviyorum. Şu anda kendimi başka hiçbir yerde göremiyorum. Ben ailenin bir parçasıyım."

Mercedes takımı patronu Toto Wolff ise gerçekçi olmaya devam ediyor: "Yapabileceğimiz tek şey ona en iyi aracı ve en iyi motoru sunmak. Yarışçılar için, en hızlı araca sahip olmak her zaman önemlidir."

Mercedes'te, Hamilton son yedi yılda tecrübe kazandı. Teknik olarak insan olarak. Bununla birlikte, Wolff temkinli ve gerçekçi olmaya devam ediyor: “Amaç Lewis ile devam etmektir. Ancak takımda kalma şansı %75. geriye kalan %25 üzerinde hiçbir kontrolümüz yok."

WOLFF SÖYLENTİLERİ YALANLADI!

Hamilton’un Ferrari’ye gideceği söylentileri gibi Wolff'un da Ferrari'ye yarış direktörü ve ya CEO olarak bile gidebileceği ve dolayısıyla yıldız pilotunu da yanında  götürebileceği söylentileri son dedikodular arasında.

47 yaşındaki Avusturyalı yönetici tüm bu söylentileri reddetti: "Ferrari markası harika, ama Mercedes'in bana verdikleri benzersiz."

Bana takımın hissedarı olarak güven duydular. Burada girişimci olarak bulunuyorum. Bu yüzden basit bir şekilde geride bırakılamayacak kadar önemli bir ilişkimiz var.” Sözleriyle iddiaları yalanladı.

Ferrari'nin Wolff'un en hızlı pilotuyla flört etmesine rağmen, Wolff işlerini yapmak istiyor. “Lewis ile kararlaştırılan hiçbir şey yok. Ocak ayı sonlarında bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştireceğiz" açıklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya