SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hamilton, kaza için Albon'dan özür diledi

FORMULA 1 | 18.11.2019 14:47

Hamilton, kaza için Albon'dan özür diledi

Hamilton kendini savunmadı

Hamilton, üçüncülüğü kaybetmesine neden olan cezaya karşı kendini savunmamayı seçti.

Lewis Hamilton, Alex Albon'la çarpışması sonucu FIA'dan gelecek muhtemel bir cezaya karşı kendini savunma fırsatını reddetti.

İngiliz pilot suçu kabul etti ve sonuçları talepte bulunmadan üstlenmeye karar verdi.

Hamilton, Brezilya’daki yarışın son turunda Albon’la çarpıştı, ikisi de ikinci sıra için mücadele ederken çarpışma sonucu Albon'un olası podyumu hayal oldu. Komiserlerin Hamilton'a kaza için kendini ifade etme fırsatı vermesine rağmen, Mercedes pilotu kendini savunmak istemedi Alex Albon'la yaşadığı kazada suçu kabul etti ve gelecek herhangi bir cezaya karşı itiraz etmeyeceğini söyledi.

Mercedes spor direktörü Ron Meadows, FIA'ya pilotunun olaydaki suçluluk duygusunu kabul ettiğini ve bu durumun yarış direktörü Michael Masi tarafından açıklandığı gibi beş saniyelik bir ceza ile cezalandırılmasına neden olduğunu söyledi.

Autosport'a açıklamalarda  bulunan Michael Masi, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Yarış sonrası bir soruşturma yapılacakdı, bu yüzden iki pilot da çağırıldı,  ama Mercedes pilotu suçu kabul etti. Ron Meadows yanımıza geldi ve 'bizi çağırmaya gerek yok. Lewis itiraf etti'  Meadows'ın söylediği şey buydu" dedi.

Hamilton’a verilen beş saniyelik ceza otomatik olarak Carlos Sainz’e üçüncü sırayı verdi ve böylece Sainz, Formula 1 kariyerindeki ilk podyumuna ulaştı.

Hamilton yarıştan sonra çok üzgün olduğunu belirtti, “Çok talihsiz bir durumdu… Albon'un yarışını asla mahvetmek gibi niyetim yoktu. O arada boşluk olduğunu zannettim. Kariyer olayıydı, bu yüzden suçu üstleneceğim. Ondan zaten özür diledim” ifadelerine yer verdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya