SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hamilton'dan Verstappen'e uyarı!

FORMULA 1 | 28.10.2019 15:13

Hamilton'dan Verstappen'e uyarı!

Lewis Hamilton, Max Verstappen'i saldırganlığı konusunda uyardı. Altı yıl boyunca kendisine karşı yarışan İngliz pilot, bir temastan kaçınmak için Red Bull pilotunun yer açılması gereken pilotlardan biri olduğunun farkında...

Hamilton, Verstappen'in dikkat edilmesi gereken pilotlardan biri olduğunu düşünüyor... Çünkü kazalar onun yanında daha muhtemel. Meksika Grand Prixi'sinin başında; ikili temas yaşadı ve Mercedes pilotu Hamilton'ın aracı hasar gördü.

"VERSTAPPEN'E ALAN BIRAKILMALI YOKSA..."

Formula 1'de 10 yıldan fazla deneyime sahip bir pilot olan Hamilton, her pilotla olan rekabetin farklı olduğunu ve her bir grid arkadaşı ile ne yapılacağı konusunda net olduğunu açıklıyor.

Genel olarak, Lewis, diğerlerinin  Verstappen'den daha akıllı pilotlar olduğunu söylüyor, yarışlarda sorunlardan kaçınmak istiyorlarsa, kendisine çok fazla alan bırakılması gereken bir sürücü olduğu konusunda uyarıyor.

FIA basın toplantısında konuşan Hamilton konuyla ilgili şunları söyledi.

"MAX İLE YER VERMEZSENİZ ÇARPIŞIRSINIZ"

"Her sürücünün biraz farklı olduğunu düşünüyorum bazısı akıllı, bazısı agresif, Max'e fazladan yer vermezseniz, muhtemelen onunla çarpışma olasılığınız yüksektir" dedi.  

Mercedes pilotu Hamilton, Verstappen'in kazalar için bir çeşit mıknatısa sahip olduğunu ve dün Meksika’da ona çarpmasından sonra öne geçmesinin önemli olduğunu belirtti.

Hamilton, "Ona verecek çok fazla yerim yoktu. Çarpma niyeti olduğunu sanmıyorum, bu tür bir şey için sadece bir mıknatıs gibi olduğunu düşünüyorum, neyse ki aracı tek parça halinde tutmayı başardım" şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya