SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hamilton aracında daha fazla güç istiyor

FORMULA 1 | 21.10.2019 14:23

Hamilton aracında daha fazla güç istiyor

Lewis Hamilton, 2020 Mercedes Formula 1 aracından daha az sürtünme ve daha fazla güç istiyor ve ekibinin motor gelişimi için "harika bir yılı olmadığını" kabul ediyor.

Motor üstünlüğü, mevcut Formula 1 sezonunda başlangıçtan beri Mercedes'in elinde bulunuyordu, ancak avantajı istikrarlı bir şekilde düşüşe geçti ve Ferrari şimdi düzlük hız performansının referans noktası olarak kabul edildi.

Hamilton, araçlarının üstünlüğünü geri kazanmak için Mercedes'e olan inancının tam olduğunu söylüyor.

"MOTOR GELİŞİMİ AÇISINDAN İYİ BİR YIL OLMADI"

"Gelecek yıl için zamanımız var. Motor gelişimi açısından sorun yaşadık bizim için harika bir yıl olmadığını düşünüyorum. Bence çocuklar için gerçekten zor zamanlardı, her zaman olduğu gibi çok çalıştılar ama bu bölümde dediğim gibi başarılı olamadılar.

Artı oldukça sürükleyici ve çok güvenilir olduk umarım bu aynı kalır. Bu elbette gerçekten gurur duyulacak bir şey. Açıkçası, yine de takımlar şampiyonluğunu kazandık. Önümüzdeki sezon için sürüklenmeyi biraz azaltmaya çalışacağız ve gelecek yıl için gücü de artıracağız.

Herkes bunun üzerinde çalışıyor ve  bir sonraki sezon daha iyi bir adım atabileceğimize dair tüm güvenim var" ifadelerini kullandı.

"DRS VE MAKSİMUM GÜÇLE BİLE İMKANSIZ"

Hamilton, Japonya Grand Prix'in son turlarında ikincilik için Ferrari pilotu Sebastian Vettel ile sıkı bir rekabete girdi. Ancak Hamilton damalı bayrağı üçüncü sırada görebildi.

Hamilton yeni lastiklerle bile Ferrari'yi sollamanın, "DRS ve maksimum güçle" bile imkansız olduğunu belirtti.

"Ne kadar hızlı oldukları inanılmaz. Lastik avantajınız olsa bile, bunu çok çok zorlaştırıyor. Ancak yine de havalı olduğunu düşünüyorum, fantastik yarışlar sunuyor" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya