SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Lewis'i örnek alıp Leclerc ya da Vettel suçu kabul etmeli'

FORMULA 1 | 19.11.2019 16:09

'Lewis'i örnek alıp Leclerc ya da Vettel suçu kabul etmeli'

 

Formula 1 Motor Sporları Direktörü Ross Brawn'a göre, Ferrari pilotlarından biri Brezilya GP'deki yarışta yaşanılan kazada suçlu. Brawn, Sebastian Vettel'i veya Charles Leclerc'i çarpışmadan dolayı direkt olarak suçlamadı fakat onları, yarışta Alexander Albon'la olan çarpışmasından sonra hemen suçu üstlenen Lewis Hamilton örneğiyle karşılaştırdı.

'BİRİ HAMILTON GİBİ SUÇUNU KABUL ETSE İYİ OLURDU'

Brawn yarıştan sonra yaptığı açıklamada olay ile ilgili şunları söyledi “Çarpışma için kimin en fazla suçlu olduğu konusunda bir fikir belirtmek istemem. Fakat günün sonunda, belki birisinin Hamilton’un örneğini izlemesi ve şampiyonun Albon ile çarpışmasıyla ilgili yaptığı gibi suçlu olduğunu kabul etmesi iyi olurdu" dedi.

'TAKIM İÇİN ARTIK SİNİR BOZUCU BİR HALE GELDİ'

Ferrari ikilisinin kazasından sonra komiserler, hiçbir sürücünün çarpışmadan tamamen sorumlu olmadığına karar verdi.

Eski Ferrari teknik direktörü, Ferrari pilotlarının galibiyet için çekişmelerinin sonucu gerçekleşen çarpışmanın takım için artık sinir bozucu bir hale geldiğini söyledi.

'BİRBİRLERİNİ ENGELLEDİĞİNDE HOŞ KARŞILANMAZ'

Branw konuyla ilgili olarak “Takım arkadaşları birbirlerinin yarışını engellediklerinde asla bu hoş karşılanmaz, hatta daha da ötesi, bu durumda olduğu gibi, Brezilya'da 3. sırada yer alabilecekleri halde kaza sonucunda takım olarak hiç puan alamadılar” diye konuştu.

'MATTIA BINOTTO ZOR BİR GÖREV İLE KARŞI KARŞIYA'

Brawn, şimdi takım patronu Mattia Binotto'ya büyük sorumluluk düştüğünü ifade ederken şunları söyledi:

“Yaz tatilinin ardından yarışlarda gerilimler yaşandıktan sonra, Ferrari soyunma odasında her şey sakindi. Ama şimdi, Mattia Binotto işleri tekrar yoluna sokmak için zor bir görevle karşı karşıya ve kendisi de yarıştan sonraki röportajlarında bunu söyledi.

Bu soruna odaklanmak ve pilotlara sorumluluklarıyla yüz yüze gelmelerini söylemek zorunda kaldı, bu takımın çıkarları yerine bireysel çıkarları olduklarını ortaya koymak anlamına geliyordu.

'MERCEDES İLE REKABET İÇİN BU TEKRARLANMAMALI'

Ferrari gerçekten Mercedes’in egemenliğine son vermek istiyorsa, sürücülerine gelecek yıl daha rekabetçi bir araç sağlamakla kalmamalı, bunun gibi olayların tekrarlanmamasını da sağlamalıdır.

Formula 1, özellikle  Maranello için bir takım sporudur.” açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya