SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Magnussen, Austin’de fren diskinin "patladığını" söyledi

FORMULA 1 | 05.11.2019 17:39

Magnussen, Austin’de fren diskinin "patladığını" söyledi

Kevin Magnussen, Haas'ın ev yarışı 2019 ABD GP'sinin son turunda yarışı bırakmak zorunda kaldı. Bunun nedeni, fren diskinin patlamasıydı, bu yüzden araç normal ritmine devam edemedi. Şampiyonada,  20 puanla 16. sırada bulunan Magnussen, Amerika GP'de puan kazanamadan ayrıldı.

Magnussen, ilk turlarlarda 16. sıradan 10. sıraya kadar çıktı ancak pozisyonu koruyamadı.
Yarış sırasında frenlerle ilgili sorunları olduğunu söyledi ve takımı bu konuda bilgilendirdi. En nihayetinde kaçınılmaz olan son yaşandı. Son tura gelindiğinde Magnussen'in aracında dumanlar çıktığı görüldü ve pist dışına taşarak çakıl havuzuna gömüldü.

Motorsport ABD portalına konuşan Magnussen konuyla ilgili açıklama yaptı. Magnussen, “Yarış boyunca pedal ile ilgili problemler yaşadım ve bir göz atmalarını istedim, ama hiçbir şey göremediler ve sıcaklıklar düzeldi, sonra disk patladı. Fren diski yoktu" dedi.

Ancak, Danimarkalı pilotun tek sorunu frenlerle ilgili değildi. Her zamanki gibi, lastikler yine onun için bir baş ağrısıydı. Hızlı bozulmasından dolayı ilk turdaki geri dönüşünden sonra sayısız pozisyonla geriye düştü.

Magnuessen, “Birkaç turdan sonra uzun sürmeyeceğini zaten biliyordum. Ayrıca, pozisyonu koruma çabamda jantlar ısındı, lastikler öldü. Herhangi bir şekilde ilerlemek için, faydasızdı. Durumumuzu iyileştirmek değil, pozisyonumuzu korumaya çalışmamız açısından da işimiz zordu" dedi.

Yarıştan sonra, takım patronu Guenther Steiner - Magnussen'in aracındaki fren sistemi ile ilgili tam olarak ne olduğunu bilmediklerini açıkladı. Ekip, bunları belirlemek ve sorunun yeniden yaşanmasını önlemek için bir araştırma başlattı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya