SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Marko: 2020'nin bizim yılımız olmalı

FORMULA 1 | 03.12.2019 16:33

Marko: 2020'nin bizim yılımız olmalı

Helmut Marko, geçtiğimiz sezondan memnun olarak geriye bakıyor. Red Bull'un üst düzey pilotu, Max Verstappen'in performansından memnun olmakla birlikte, pilotlarının gelişiminden de övgüyle bahsediyor.

Max Verstappen şu ana kadar Formula 1'deki en iyi sezonunu tamamladı. Red Bull pilotu, üç kez Grand Prix kazanmayı başardı ve toplamda dokuz kez podyumda yer aldı. Sonuçta, her iki Ferrari pilotunu geride bırakarak şampiyona için 278 puan topladı.

Şampiyonadaki üçüncü sırayı kazanan Verstappen, şu ana kadarki en iyi final sıralamasını da korumayı başardı.

Hollandalı pilot, özellikle kendi şasisinin ve Honda güç kaynağının gelişimi göz önünde bulundurulduğunda iyi bir sezon geçirdi.

Red Bull CEO'su, Helmut Marko'da bu görüşü paylaşıyor: “İyi bir sezon” geçirdiklerini söylüyor.

 Marko, motor gelişiminin önemine vurgu yaparken “Sezonun ilk yarısında aracımız pekiyi değildi. Bu kısmen kendi şasilerimizden kaynaklanıyordu, aynı zamanda da kısmen motor gelişimi henüz o kadar da iyi değildi. Ancak Avusturya’da yeni bir ön kanat getirdik ve mükemmel bir şekilde çalıştı. Ardından birden kazanmak için farklı pistlerde yarışabilecek bir aracımız oldu” sözlerini kullandı.

Helmut Marko pilotları Max Verstappen'den de övgüyle bahsediyor: "Max çok olgun bir sezon geçirdi. Sanırım bu kadar yetişkin olabileceğini tahmin etmedim. Max, yarışlar sırasında daha sakin ve çok iyi bir hal aldı. Ayrıca, lastiklerinin mükemmel şekilde nasıl yönetildiğini bildiği gibi, inanılmaz derecede hızlı. Artık Honda'dan neler bekleyebileceğimizi biliyoruz ve daha olgun ve motive olmuş bir Max ile, 2020'nin  bizim yılımız olması gerektiğini düşünüyorum.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya