SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Formula 1 takımları Singapur'da buluşuyor

FORMULA 1 | 11.09.2019 23:16

Formula 1 takımları Singapur'da buluşuyor


FIA yarış direktörü Michael Masi, İtalyan GP'si sıralama turlarının son seansında yaşanan pilotların birbirlerini yavaşlatma sorununu önlemek için Singapur'da Formula 1 takımlarıyla bir araya gelecek.
Masi, bu konuyla ilgili bazı takımların simülasyonlara başladıklarını ve fikir olarak çözümleri olduğunu belirtti.

Monza'da Q3 belki de son zamanların en kaotik bölümlerinden biriydi. Hiçbir pilot neredeyse iyi bir sıra bulmak için kolunu kıpırdatmak istemedi, sadece iki pilot zaman turunu tamamladı.

Belçika'da zaten tartışmaların kıvılcımları vardı ancak asıl bomba İtalya’da oldu. Michael Masi bir çözüm bulmak ve bu hikayeye bir son vermek istediği için  Singapur'da takımlarla buluşacak.

Motorsport’un haberine göre Masi, "Spa'dan sonra tartıştığımız bir konu ve odadaki herkes, hem sportif direktörler hem de sürücüler, bunu düzeltmek için  basit bir çözüm olmadığını kabul etti. Singapur'da daha kapsamlı bir görüşme yapacağız. Bazı takımlar zaten nasıl düzeltilebileceği konusunda simülasyonlar ve fikirler sundu, çünkü bu herkesin yararına” şeklinde konuştu. 

Öte yandan, Masi pilotların pozisyonunu anladığını  çünkü hepsinin mümkün olduğu kadar yüksek seviyeye ulaşmaya çalışan  nitelikli sporcular olduğunu ifade etti.

Masi, “Sonuç olarak hepsi günün sonunda, daha fazlasını elde etmeye çalışan seçkin sporcular. Hepimiz centilmence anlaşmalardan bahsedebiliriz, ancak vizör kapandıktan sonra herkesin elinden gelenin en iyisini yapmak için orada olduğunu kabul etmeliyiz” diye ekledi.

Ayrıca, oluşturulan tartışmalar etrafında en doğru yolu seçmek için durumu derinlemesine analiz edeceklerini vurgulayan Michael Masi, “Hayal kırıklığının doğru kelime olup olmadığını bilmiyorum, ama bu konu ayrıntılı olarak analiz etmemiz gereken bir şey” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya