SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Binotto: "Takımın gelişimi beklentileri aştı!"

FORMULA 1 | 10.11.2019 14:47

Binotto: "Takımın gelişimi beklentileri aştı!"

Mattia Binotto, Ferrari'nin yıl boyunca getirdiği tüm güncellemelerin beklentilerini aştığını kabul etti.

Binotto, Fransa GP'sinde hayal kırıklığı yaratan bir güncellemeden sonra, sezonun geri kalanında takımın "beklentilerini aştığını" açıkladı. Sezonun başında "performans eksikliği" ne kadar şaşırtıcıysa yeni güncellemellerde o kadar şaşırtıcıydı.

Motorsportcom haber sitesine konuyla ilgili açıklamalar yapan Ferrari takım patronu Binotto, güncellemelerden memnun

Binotto, "Biz virajlar için aracımızı geliştirdik ve bu yönüyle en iyi takımlarla olan boşluğu biraz azaltmış olduk. Düzlüklerde hala bir avantaja sahibiz, bu nedenle genel paket gelişti ve elemelerde daha hızlıyız. Yarışta da rekabetçi durumdayız ” dedi.

Binotto, virajlardaki ileri adımın pilotlar için de olumlu olduğunu belirtti. Örnek olarak Singapur GP'sinde Ferrari ikilisini gösterdi.

“Bence bu aynı zamanda sürücülerin güvenliğinide kapsıyor çünkü tutuşta kendilerini daha iyi hissediyorlar. Bu bize yardımcı olan unsurların bir toplamı.”

“Singapur'da yeni aerodinamik paketimizi getirdik ve çok önemliydi. Eğer tur sırasında kazandığımız zamana bakarsak beklentilerimizi aşıyor.”

Ferrari ve diğer birkaç takım, sezon ortasında 2018 lastiklerine geri dönmeye çalıştı. İtalyanlar, Pirelli lastiklerinin yeni çalışma penceresi nedeniyle Mercedes'in bir avantaj sağladığını düşünüyorlardı.

Binotto, bir dizi faktörün Ferrari’nin fikrini değiştirmesine neden olduğunu açıkladı. Çünkü temel olarak,  artık araçları hakkında daha iyi bir bilgiye sahipler.

“İlk olarak, şimdi araçlarımızı denge ve ayarlama açısından daha iyi anlıyoruz. Onlarla baş edebilme yöntemimizi geliştirdik.”

Binotto, "Singapur aerodinamik paketi, daha iyi bir çalışma penceresine sahip olmamıza ve aynı zamanda bozulma açısından bize anlamamızda yardımcı oldu. Sanırım artık bu bileşikleri daha iyi anlıyoruz " şeklinde konuştu. 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya