SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari, 2021 pilotlarına ilişkin daha fazla netlik istiyor

FORMULA 1 | 13.12.2019 15:05

Ferrari, 2021 pilotlarına ilişkin daha fazla netlik istiyor

Ferrari takım patronu Mattia Binotto gelecek 2021 sezonunda Scuderia için yarışacak pilotları netleştirmek istiyor.

2020 sezonundan sonra, sözleşmesi bitecek olan Sebastian Vettel ile 2021 sezonu için yeni bir sözleşme olmaması durumunda İtalyan takımında istikrarlı bir koltuk diğer sürücülere açık olacak.

Ferrari, Sebastian Vettel ve Charles Leclerc ile birlikte, şu anda iki mükemmel sürücü dizilimine sahip. Ancak geçtiğimiz sezon, bu iki rekabetçi pilotun pratikte her zaman iyi bir şekilde bir araya gelmediği artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. 

Bu iki pilot arasında yaşanan rekabet neredeyse diğer rakiplerinden fazla Scuderia içinde kendi aralarında bir savaş vermelerine neden oldu. Bu da düzenli olarak karışıklıklara neden oldu. Takım emirleri görmezden gelindi, puanlar kayboldu ve son olarak Brezilya'da ikili birbirlerine çarparak yarıştan ayrıldılar.

Leclerc'in de sözleşmesi Vettel gibi 2020'nin sonunda sona eriyor ancak, Ferrari'nin geleceği olarak görülen genç pilotun koltuğu sağlam görünüyor. Sezonun sonunda  Ferrari'nin 2021'de aynı seriyle Melbourne'da başlayıp başlamayacağı henüz bir soru işareti.

Takım patronu Mattia Binotto bu konu hakkında, "2021 yılında İspanya Grand Prix’sinde Ferrari aracını sürecek pilotu net bir şekilde görmeyi bekliyorum" dedi. Binotto ayrıca son günlerde Lewis Hamilton Scuderia'ya olası bir geçiş ihtimalinide değerlendirdi. “Lewis harika bir sürücü ve Ferrari'ye olan takdirini ifade etmesi sadece bizi gururlandırıyor.”

Sonuç olarak, 2021'de Vettel ve Leclerc'in  Ferrari ile henüz yarışmaları kesin değilken genç pilotun daha fazla şansı var gibi gözüküyor. Binotto Leclerc hakkında, "Leclerc, gelecek için yatırım yapmak istediğimiz bir kişi." açıklamalarında bulundu. Takım patronuna göre, Vettel de takım içinde çok önemli bir rol oynuyor ve Alman pilotun 2020'den sonra ayrılacağı kesin değil. Vettel hakkında da konuşan Binetto, “Yapacağımız ilk şey Sebastian ile gelecek için planlarının ne olduğunu tartışmak olacak.” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya