SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Max Verstappen'den 2019 sezonu yorumu

FORMULA 1 | 29.11.2019 13:17

Max Verstappen'den 2019 sezonu yorumu

Max Verstappen, 2019 sezonun gidişatından memnun. Hollandalı pilot için, aynı zamanda bu sezon  takımda lider pilot olduğu ilk yılı. Red Bull pilotuna göre, bu fazladan bir baskı yaratmıyor ve yapması gereken şeyi yapıyor.

Max Verstappen, Red Bull Racing ile inişli çıkışlı bir yıl geçirdi. Sezonun başında  aracın dengesi ile ilgili sorunları vardı, daha sonra Avusturya'da yeniden canlandı, yaz tatilinden sonra  güçlü bir performans göstermedi, ancak geçtiğimiz yarışlarda Ferrari ve Mercedes ile rekabet edebildi. Honda'nın güç kaynağı sezon boyunca çok ilerleme kaydetti ve şasi ile ilgili sorunlar da çözüldü. Geçtiğimiz birkaç yarışta RB15 ayrıca güçlü bir etki yarattı ve hatta Brezilya'da baskın görünüyordu. Önümüzdeki kış takımdaki gelişim ilerlemeye devam ederse, 2020 heyecan verici bir sezon olabilir.


2019 sezonunun iyi bir yıl olduğunu söyleyen Red Bull pilotu, "Honda ile birlikte yaptığımız ilerlemenin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Baştan beri ünvan için mücadele edemedik ancak çok büyük adımlar attık." ifadelerini kullandı.

Daniel Ricciardo'nun takımdan ayrılarak Renault'ya geçmesinden bu yana Verstappen takımda lider pilot  oldu. Ancak Red Bull pilotu için  bu farklı bir durum değil: “Takıma liderlik etmenin iyi olduğunu düşünüyorum. Ama aslında önceki pozisyonumdan farklı bir şey yapmıyorum. Bu herhangi bir baskı oluşturmuyor. Geri bildirimlerim hâlâ aynı ve sadece yapmam gerekeni yapıyorum.”

Verstappen, sezonu Abu Dabi'de yüksek puanla  kapatmayı ve Ferrari pilotu Leclerc ile üçüncülük mücadelesinde galip gelmeyi umuyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya