SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Max Verstappen 2020 hedefini belirledi!

FORMULA 1 | 21.11.2019 15:54

Max Verstappen 2020 hedefini belirledi!

Max Verstappen, 2020'de şampiyonluk ünvanına ilişkin hedeflerini belirledi.

Hollandalı pilot, eskisinden çok daha fazla çalışmayı planlıyor, çünkü Verstappen, ünvanı kazanma tutkusu olan tek sürücü olmadığını biliyor.

Mevcut takvim yılı, gelecek yıl Max Verstappen için umut verici oldu. RB15'in performansı yaz tatilinden sonra bir kaç kez hayal kırıklığına uğratmış ve kötü şans, takım hataları ve kişisel hatalar nedeniyle bazı iyi sonuçlar kaybedilmiş olsa da, Honda güç kaynağı ile birlikte Red Bull Racing gelecek sezon için yeterince güçlü görünüyor.

Eğer Red Bull ve Honda kış aylarında yükselişe devam edebilirlerse, gelecek sezon gridde bulunanlar ve izleyenler için çok heyecan verici olabilir.

Auto Bild'e konuşan Verstappen, gelecek yıl için hedefini çoktan belirledi: "Tabii ki şampiyona lideri olmak istiyorum."
"Ancak bu kolay olmayacak bunu hedefleyen tek sürücü ben değilim."

Hollandalı pilot, 2021'de uygulanacak olan yeni düzenlemelerden önce 2020'nin heyecan verici bir sezon olacağına söz veriyor.

2020 sezonu Max Verstappen için şimdiye kadarki en genç Formula 1 şampiyonu olarak girmesi için fırsat olacak.  Ancak bu Hollandalı pilota pek anlamlı gelmeyen bir istatistik: “En genç dünya şampiyonu olup olamayacağım umurumda değil. Bildiğim şey, ünvanın gelecek yıl için hedefim olması ve şu an olduğundan daha da fazla çalışacağım." açıklamalarında bulundu.

Bu sezon Hollandalı pilot son yarış hariç 260 puanla üçüncü sırada yer alıyor, en yakın rakibi Ferrari pilotu Charles Leclerc ile aralarında 11 puan fark bulunuyor. 1 ve 2. sıra Mercedes pilotları tarafından zaten garantilendi. Şimdi üçüncülük için her iki pilotun Yas Marina'da elde edeceği sonuçlar merakla bekleniyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya