SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Verstappen'den Red Bull'a tavsiye!

FORMULA 1 | 17.10.2019 16:29

Verstappen'den Red Bull'a tavsiye!

Red Bull pilotu Max Verstappen, ilerlemenin anahtarının, iyileştirme için denemediği yeri bulmak olduğuna işaret ediyor. Bu tam da Red Bull’un 2020’de ünvan için savaşacak bir konumda olmayı ve geliştirmeyi önerdiği şey.

Max Verstappen şampiyonada dördüncü sırada bulunuyor, aralarında sadece dokuz puan fark bulunan Ferrari pilotu Charles Leclerc üçüncü sırada hemen önünde yer alıyor.

İkili arasındaki mücadele sezonun sonlarına doğru daha da sert bir savaşa girmelerine neden oldu.

LECLERC'İ SORUMSUZ BULDU

En son yarış olan Japonya Grand Prix'inde ikili temas yaşamış ve bunun sonucunda Red Bull pilotu yarış dışı kalırken, suçlu bulunan Ferrari pilotu bu temastan beş saniye, 10 saniyede pite gelmeyerek pistte tehlike oluşturduğu için ceza aldı ve altıncı sıradan yedinci sıraya düşmesine neden olmuştu.

Yarıştan sonra konuşan Verstappen, Leclerc'i sorumsuz olmakla suçlamıştı.

Bununla birlikte, Hollandalı pilot bu sonuç için mutlu değil, çünkü bu yıl ünvan için savaşacak farklı bir seçeneği yoktu. Bu nedenle, Red Bull'un bu yıl ilerlemekte başarısız olan noktalarını 2020'de ünvan için mücadele edebilecek konumda olduğunu tespit etmesinin şart olduğuna inanıyor.

Amerikan web sitesi Motorsport'a konuşan Hollandalı pilot, “Gelecek yıl bu sorunlar için çalışacak bir çok personel olduğunu düşünüyorum. Bu sezon gerçekçi olamıyoruz, takım olarak yine üçüncü sırada olacağız” dedi.

"NEREDE HATA YAPTIĞIMIZI BULMALIYIZ"

Honda'nın gelecek sene kendilerine ne vereceğini zaten bildiklerini ifade eden Verstappen, "Bu yıl nerede, hangi hatayı yaptığımızı bulmak zorundayız. Gelecek yıl onları düzeltmeyi umuyoruz" dedi.

Şampiyona için kesin bir şekilde mücadele etmek Verstappen'in 2020 hedefidir ve Verstappen, gridi daha da sıkılaştırması beklenen düzenleyici kurallardan yararlanabilecek olan Red Bull'un olanaklarından emin bir şekilde ilerliyor.

"Son iki yıldır yeterince güçlü olmadık. Umarım gelecek yıl şampiyonluk yarışına katılmak için ileri bir adım atabiliriz. Şu anda başka bir şey söylemek çok zor.

"HEDEF BELİRLEDİK"

Elbette her yıl deniyoruz. Hedefler belirledik gelecek yıl elde etmek istediklerimizi ve sezonun sonunda ne elde edeceğimizi net olarak belirledik, onlara ulaşıp ulaşmadığımızı göreceğiz" dedi.

Geçen yıl dört zaferi bulunan Red Bull'un bu zamanlarda, üç galibiyeti bulunuyordu ve Max, Meksika'da yarışı kazanarak şampiyonada dördüncü sırada yer almıştı. Şimdilik, bu sezon Hollandalı pilot sadece Avusturya ve Almanya'da zafer elde edebildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya