SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

McLaren'da Seidl gelecek sezona kuşkuyla bakıyor

FORMULA 1 | 27.11.2019 11:55

McLaren'da Seidl gelecek sezona kuşkuyla bakıyor

McLaren, Formula 1'de harika bir yıl geçiriyor. Woking takımı, sezonu 'orta sahanın en iyisi' olarak bitirecek çünkü şampiyonadaki dördüncü sırayı güvence altına aldı. Ancak takım patronu Andreas Seidl, gelecek yıl için şanslarının devam etme konusuna şüpheyle yaklaşıyor.

Takımın pilotu Carlos Sainz geçen yarış Brezilya'da 3. oldu.  Ayrıca bu sonuç şampiyonanın dördüncü sırasını garantileyen takım pilotunun ilk podyumuydu. Seidl’e göre bu sonuç, ekibinin gelecek yıl bu başarılara devam edebileceğinin garantisi değil. Seidl bunun için Renault'u örnek gösteriyor. Fransız yarış takımı geçen sezon dördüncü oldu ve şimdiki sezona büyük hedeflerle girdi ama beşinci sıraya düştü ve birçok sorunla karşılaştı. Bu nedenle Alman yönetici, hala birçok iş yapılması gerektiğinin farkında.

Seidl, "Tabii ki yüksek beklentilerimiz var ve çok uzak olmayan bir gelecekte, podyumdaki yerler ve zaferler için tekrar savaşabilmeyi ve en üstteki boşluğu daraltmayı istiyoruz" dedi.

"Öte yandan, bir yıldan diğerine geçişte nelerin başarılabileceği konusunda gerçekçi kalmalıyız. En iyi takımlara ve diğer tüm takımlara yaptıkları için çok fazla saygı duyuyoruz ve takımdaki herkesin de bu duyguya sahip olmasını sağlamak için elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Çünkü her takımın her yıl daha iyi olmak için elinden gelenin en iyisini yapan çalışkan insanları var.”

Sedil ayrıca, "Bu çok karmaşık bir spor.  Mütevazı olmak ve başarabileceğimiz şeylere odaklanmak önemlidir. Çok çalışmaya devam etmeli ve takım olarak daha iyi olacağımızdan emin olmalıyız.  Bizi en tepeye çıkaracak otomatik bir mekanizma yok” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya