SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

McLaren, gelecek yıl daha fazla sponsorluk bekliyor

FORMULA 1 | 08.11.2019 16:23

McLaren, gelecek yıl daha fazla sponsorluk bekliyor

McLaren, sadece bu sezon elde ettiği sonuçlarla değil, sponsorluklarda da yükselişe devam ediyor. Sonuçların gelmesiyle birlikte sponsor sayısı artan McLaren takımının CEO'su Zak Brown, 2020 sezonunda biraz daha sponsor geleceğini söyledi. Brown, buna ek olarak, sezon başarısı araçlarında görülen mevcut markaların ekiple devam etmelerini de etkiledi. Bunların arasında Coca Cola, Estrella Galicia, Hilton, Richard Mille veya Dell var.

Araç yavaş yavaş doluyor, bazı büyük şirketlerimiz var, ama kesinlikle gelecek yıl ve hepimiz için büyük sponsorlarımız olacak

MARKALARLA İLİŞKİLERİMİZ İYİ

Brown, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki GP’de, McLaren’in sponsoru olan Huski Chocolate çıkartmasını Alfa Romeo aracında yer almasının nedenlerini açıkladı ve takım ile marka arasındaki ilişkinin sorunsuz devam ettiğini belirtti.

Onlarla uzun vadeli bir sözleşmemiz var. Alfa Romeo ekibinin ortak sahibi Finn Rausing ve Huski'nin sahibi aynı ülkede ve birlikte iş yapıyorlar. Mevcut bir ilişkileri var.

2019 sezonunun bitmesi için sadece iki yarış kaldı. Son iki yarış puanlarının yokluğunda, McLaren, Takımlar Şampiyonası'nda 121 puan ile dördüncü sırada bulunuyor, en yakın rakibi Renault ile aralarında 38 puan fark var.  McLaren'in orta saha kazananı olması neredeyse garanti altına alındı. Takım geçtiğimiz sezonu 62 puan ile altıncı sırada bitirmişti.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya