SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

McLaren ile Lukoil anlaşamadı!

FORMULA 1 | 29.10.2019 16:41

McLaren ile Lukoil anlaşamadı!

McLaren'in mevcut sponsoru Petrobras’ın yerine geçecek olan Lukoil ile müzakereler olumlu sonuçlanmadı. Her iki taraf arasında, mali şartları belirleme konusunda bir fikir birliğine varılamadı.

Rus gazetesi Championat'a göre, son söylentiler, McLaren ve Rus petrol şirketi Lukoil arasındaki müzakerelerin başarısız olduğunu gösteriyor. Petrobras sponsorluğunun kaybı karşısında McLaren, Lukoil ile görüşmelere başladı, ancak Rus basınında yer alan haberlere göre her iki tarafın da mali açıdan bir anlaşmaya varmadığı anlaşılıyor.

İki taraf arasındaki müzakereler  Rusya Grand Prix'sinde başladı. İki tarafında bir anlaşmaya varmaya istekli olmasına rağmen, ekonomik nedenlerden dolayı fikir birliğine varamadılar.

McLaren takım patronu Andreas Seidl, Lukoil ile yapılacak anlaşma hakkında ve henüz resmi olarak duyurulmamış Petrobras’ın ayrılışı ile ilgili olarak yorum yapmadı.

SEIDL: PETROBRAS LOGOLARI HALA ARAÇTA

Seidl, "Gizlilik sorunları nedeniyle bu konuda konuşamam. Mevcut sponsorluğumuz devam ediyor ve Petrobras logoları hala araçta. Söyleyebileceğim tek şey bu" dedi.

Rus basınında haber; "Görüşmelerde bulunan McLaren'in CEO'su Zak Brown ve Lukoil'in temsilcileri, işbirliği kurmak için finansal olarak anlaşma sağlayamadı" şeklinde yer aldı. 

Böylece, McLaren Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun birkaç aydır Petrobras ile ayrılığı hakkında söyledikleri doğrulandığı zaman yeni bir yakıt tedarikçisi ve büyük destekçi aramak zorunda kalacak.

Her ne kadar Lukoil, McLaren ile bir anlaşma yapmayı başaramasa da, petrol şirketi hala Rusya Grand Prix’ine sponsor olmakla sınırlı olan şu anki rolünü arttırmak için takımlardan birinin sponsoru olarak Formula 1’de yer almak istiyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya