SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

McLaren Lukoil ile görüşüyor...

FORMULA 1 | 22.10.2019 15:16

McLaren Lukoil ile görüşüyor...

McLaren, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun geçen yıldan bu yana yürüttükleri anlaşmanın sona erdirme niyetlerini öğrendikten sonra Petrobras'ın bırakacağı boşluğu Rusya'nın en büyük petrol şirketi Lukoil ile doldurmak adına görüşüyor.

McLaren, %64'ü Brezilya hükümetine ait petrol şirketiyle olan anlaşmasını; devlet başkanı tarafından sona erdirme kararı açıklamasının ardından Petrobras'ın sponsorluğunun yerini alacak başka sponsor arayışları içine girdi.

MCLAREN, ARAYIŞLARDA

Rus medyasına göre, takımın yeni sponsoru, Lukoil olabilir. Haberde yazılan bilgiye göre McLaren takım patronu Zak Brown, Rus petrol şirketi Lukoil ile görüşmelere başladı.

Rusya'nın en büyük petrol şirketi olan Lukoil'in McLaren'in yeni resmi yakıt ve yağ  tedarikçisi olabileceği söylendi.

Brown ve şirketin yöneticisi Evgenyi Malinovsky arasındaki görüşmeler, Petrobras'ın takımla olan ilişkisini sona erdirme niyetlerini öğrendikten dört ay sonra eylül ayında başladı.

Brown ve Lukoil'in bir anlaşmaya varıp uzlaşma sağladıkları veya, anlaşmanın şartları ve ne zaman birlikte çalışmaya başlayacakları henüz bilinmiyor.

McLaren'in Mercedes motorlarına geçişiyle birlikte, takımın 2021'de bu anlaşmaya başlaması için mantıklı bir yol olacağına işaret ediliyor.

ANLAŞMA DEVAM EDİYOR AMA...

McLaren'in şu anda Petrobras ile mevcut anlaşması devam ediyor. Her iki taraf da 2018'de beş yıllık bir anlaşmaya imza atmıştı.

Ancak, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro geçtiğimiz mayıs ayında, McLaren ile Petrobras arasındaki sözleşme şartlarından memnuniyetsizliğini dile getirdi ve bunu bitirme niyetini açıkladı. Aslında, bu hafta birçok medya bu anlaşmanın biteceğinden bahsediyor.

BOLSONARO: BU BİR SAÇMALIK

Brezilya Devlet Başkanı, Petrobras'ın McLaren ile imzaladığı 5 senelik anlaşmanın 728 milyon Brezilya Real'i (150 milyon pound) değerinde olduğunu iddia etti.

Bolsonaro, Twitter'da yaptığı açıklamada, "Önceki hükümet tarafından yapılan bir saçmalık. Vergi mükelleflerinin parası ne gerekiyorsa oraya gidecek" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya