SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

McLaren Mercedes’e geri döndü

FORMULA 1 | 28.09.2019 12:28

McLaren Mercedes’e geri döndüMcLaren 2021'de motor partnerini değiştiriyor… Takım Renault’dan Mercedes’e geçiş yapacak. Böylelikle McLaren, 1995 ve 2014 arasında üç kez şampiyon oldukları motor üreticisine geri dönecek.

McLaren son dört yılda yarışlarda rekabet etmek için çok çalışırken yeni yapılar, yeni yönetim ve yeni sürücülerle birlikte yükselişe geçti. Bir önceki sezon takımlar şampiyonasında 4. sırada oldu.
2021'den itibaren, patronlar Zak Brown ve Andreas Seidl, kazanan adayların arasına geri dönmek istiyor.

McLaren’in Renault ile yapılan sözleşmesi 2020'nin sonunda sona eriyor.
Takım 2021'in başlarından itibaren 2024 sezonuna kadar Mercedes ile yola devam edecek.
 McLaren, eski motor tedarikçisine daha fazla istikrar ve daha düşük maliyetler getirmesini bekliyor.

McLaren CEO su Zak Brown yaptığı açıklamada: “Bu anlaşma, uzun vadeli planımızda Formula 1'deki başarımıza geri dönmek için önemli bir adımdır. Mercedes hem ekip hem de güç ünitesi olarak bir referans noktasıdır. Bu duyuru hissedarlarımızın güvenini yansıtıyor ve McLaren'i rekabet gücünü geri getirmeyi taahhüt ettiğimiz yatırımcılarımız, çalışanlarımız, ortaklarımız ve taraftarlarımız için önemli bir mesaj’’ ifadelerini kullandı.

Mercedes takım patronu Toto Wolff da konuyla ilgili, "McLaren'i bu yeni güç ünitesi tedarik anlaşmasıyla Mercedes-Benz ailesinde tekrar görmekten mutluluk duyuyoruz. Umarız bu uzun vadeli anlaşmanın, McLaren ve Mercedes çalışma ekibimiz de dahil olmak üzere sporun en iyi takımlarıyla mücadeleyi hedefledikleri başka bir kilometre taşı olur.’’ dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya