SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Puan kaybetmeseydik, şimdi Renault'yu konuşmazdık'

FORMULA 1 | 17.09.2019 17:37

'Puan kaybetmeseydik, şimdi Renault'yu konuşmazdık'

Formula 1'de takımlar şampiyonasında Mercedes, 505 puanla zirveye demir atmış durumda... En yakın takipçisi Ferrari'ye 154 puan farkla önünde...

Podyum Mercedes, Ferrari ve Red Bull arasında paylaşılacak olsa da; dördüncülük yarışı da kıyasıya geçiyor...

Takımlar klasmanında; dördüncülük için McLaren ve Renault arasındaki mücadele en heyecan verici aşamasında.

McLaren, Renault'un önünde 18 puan farkla dördüncü sırada yer alıyor. Carlos Sainz her iki takım arasındaki az puan farkının, son iki yarışta kaybedilen puanlar nedeniyle olduğunu söylüyor.

Renault'un Belçika ve özellikle İtalya'daki iyi performansları, onların hız kazanmalarına ve McLaren'e yaklaşmalarına yardımcı oldu. Carlos Sainz, her iki takım arasındaki farkın az olduğuna ve sebebinin yalnızca birkaç yarıştaki şanssızlıkları olduğuna inanıyor.

"Belçika'da ve İtalya'da iki yarışta neredeyse 20 puan kaybettik, eğer işler yolunda gitseydi, o zaman Renault hakkında konuşmazdık. Bu hafta sonu Formula 1'de rota Singapur GP'si...

Sainz, sezonun geri kalanında McLaren'in şampiyonada beklenen dördüncü sırayı garantilemek için puanlarının artmasını umuyor. Yeniden, puanlamada geri döneceğimize inanıyorum. Umarım, önümüzdeki yarışlarda aracımızın performansıyla dördüncü sırayı koruyabiliriz."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya