SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mercedes 2020 için endişeli!

FORMULA 1 | 19.12.2019 11:40

Mercedes 2020 için endişeli!

Formula 1'de gelecek sezon için çalışmalara başlayan Mercedes takımı, önümüzdeki sezonun zor olacağını öngörüyor. Takımın teknik direktörü James Allison, sadece Ferrari'nin değil, Red Bull Racing'in de rekabette onlara çok yaklaştığının farkında. Buna ek olarak 2021 düzenlemelerine uygun ön kanatla yapılan ilk testler henüz umut verici görünmüyor.

Mercedes, son yıllarda Formula 1'de baskın bir etken oldu. Alman üretici birinci sınıf kategoride diğer takımları geride bırakarak üstün olduğunu kanıtladı. Son altı yılda, Mercedes hem takımlar hem de pilotlar şampiyonasında ünvan kazanmayı başardı. Ancak Ferrari, geçtiğimiz sezon kış tatilinin ardından güçlü bir şekilde geri döndü ve birkaç kez zorlu bir rakip olarak yollarına çıktı. Red Bull Racing, motor tedarikçisi Honda ile işbirliğinden bu yana da büyük adımlar attı. Özellikle sezonun sonunda Red Bull takımı 2020 için ciddi aday olarak kendilerini kanıtladı.

Mercedes'in umut verici görünmeyen testleri ve rakiplerinin gelişimi göz önüne alındığında, Mercedes takımının teknik direktörü James Allison, gelecek sezonun daha zor olacağını düşünüyor.

 "Kesinlikle zor bir sezon olacak, artık sadece Ferrari'den korkmak zorunda değiliz. Red Bull da çok güçlü olduğu kanıtlandı. Bu nedenle, her Grand Prix'e gelecek yıl favori olarak başlayacağımızı varsaymıyoruz. Şimdi ve Melbourne arasında çok zaman kazanmak zorundayız. Bu kolay olmayacak. Şimdiye kadarki en büyük zorluk olacak" diyor.

Takımlar gelecek sezon için tam hazırlıklılar, ancak daha ileriye de bakıyorlar. Yeni düzenlemeler 2021'den itibaren yürürlüğe girecek. Bu yüzden Mercedes rüzgar tünelinde birkaç test yaptı, ancak Allison bunun çok umut verici görünmediğini itiraf etmek zorunda: “İlk testte, yeni düzenlemelere uyan ön kanadın bir versiyonunu kullandık. İşler umduğumuz şekilde ilerlemiyor, henüz umut verici görünmüyor.“

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya