SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mercedes performansını düzeltmek zorunda

FORMULA 1 | 07.10.2019 20:13

Mercedes performansını düzeltmek zorunda

Mercedes patronu Toto Wolff'a göre Formula 1'deki en yakın rakipleri olan Ferrari ile sezonun sonuna kadar rekabet  etmek istiyorlarsa performanslarını düzeltilmeleri ve Sochi'de olduğu gibi şanslarını değerlendirmeleri gerekiyor.

Mercedes patronu Toto Wolff, 2019 sezonunun geri kalan beş yarışında Ferrari'yi yenmek için takımının performansını "düzeltmesi" gerektiğini söyledi.

Formula 1'in yaz tatilinden bu yana Ferrari takımı Belçika, İtalya ve Singapur’daki son dört yarıştan üçünü kazanarak rakiplerine göre açık ara bir avantaj elde etti.


Rusya Grand Prix'inde Ferrari pilotu Sebastian Vettel'in mekanik arızası ve Güvenlik Aracının devreye girmesi Ferrari'nin avantajlı olduğu yarışta Mercedes’in lehine döndü.

Rusya Grand Prix’inden sonra konuşan Toto Wolff, hafta sonu saf hız performanslarının iyi olmadığını söyledi.

“Performans seviyelerimizi geri alabilmek için üzerinde çalışmamız gereken birçok alan var."

“Ancak Pazar günü elde ettiğimiz sonuçlar bize, en hızlı olmayan bir paket ile yarışa girseniz bile asla pes etmememiz gerektiğini gösterdi."

“Bazı şeyleri doğru yaparsanız, tüm bunların içinde pilotlar, mühendisler ve yönetimde dahil o zaman hala yarışları kazanabilecek avantaja sahipsinizdir.

“Öncelikle performansımızı düzeltmeliyiz. O zaman hala olabildiğince sıkı dövüşebiliriz."

Toto Wolff, Ferrari'nin performansı ile kendi takımının performansını kıyasladığında “Ortada bir yerde olduğunu" düşündüğünü söyledi.

“Ferrari ekibi düzlük hız performansında büyük adımlar atmaya devam ettiler. Singapur'da iyi bir araca ve Sochi'de çok daha iyi bir araca sahip oldular."


“Biz aynı zamanda, aracımıza uzun zamandır yükseltmeler getirmedik ve yönetebildiğiniz kadar optimum şeyleri yönetemedik.
Eğer bu noktaları bir araya getirirseniz, kıyaslama noktasını zaten belirliyorsunuz."

“Ama tabi aynı zamanda bazı çağrılarımızda biraz şanssızlık yaşadık ve son birkaç yarışta  bu yarışlardan bazılarını kazanabilirdik fakat kazanamadık
ama kötü şansımızı Sochi'de iyi bir şansa çevirdik" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya