SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mercedes, Ferrari ve Red Bull; test için Barselona'ya gidiyor

FORMULA 1 | 01.10.2019 17:51

Mercedes, Ferrari ve Red Bull; test için Barselona'ya gidiyor

Mercedes, Ferrari ve Red Bull, Japonya Grand Prix'si öncesi 2020 Pirelli lastiklerini test edecek. 3 takım da; 7-8 Ekim tarihlerinde Circuit de Barcelona-Catalunya'da olacak.

Testin hedefi, 2020'deki kullanılacak lastik gelişimini sonuçlandırmak. Takımların ek talepleri doğrultusunda marka karşı çıkmadı, daha geniş bir çalışma aralığına sahip yeni bir bileşiği test etmek için ekstra bir test yapma teklifinde bulunuldu.

3 BÜYÜKLER BARSELONA'DA OLACAK...

Aslında Pirelli, 2020 için planlanan lastiklerin rüzgar tünelindeki test verilerini ekiplerle paylaşacaktı, ancak 2018 lastiklerine geri dönmek isteyen ekiplerle bu yaz yaşanan tartışma bu çalışmayı erteledi.

Ferrari, Mercedes ve Red Bull, bu testi, Japonya GP'sinden hemen önce gerçekleştirecek. Vettel; Ferrari adına teste katılırken, Esteban Ocon; Mercedes ve Jake Dennis, Red Bull için test görevlerini üstlenecek.

Konuyla ilgili konuşan Pirelli motor sporları direktörü Mario Isola şunları söyledi: "Lastik testini çok yoğun olan bir takvime sığdırmalarının büyük bir çaba olduğunu tamamen anlıyorum.

"ÜRÜNÜ YIL BOYUNCA DEĞİŞTİRMELİYİZ"

Bunun için teste katılan ekiplere minnettarız. Test bizim için çok önemlidir. Lastiklerimizi yolda doğrulamamız gerekiyor. Ürünü yıl boyunca değiştiremeyiz. Bir sonraki sezonda iyi bir ürün elde etmek için sezon boyunca yapabileceğimizin en iyisini yapmak zorundayız.

Bunun ne kadar zor olduğunu anlıyorum ve sadece bu üç takımla değil, tüm takımlar sayesinde, çünkü önceki test oturumlarında tüm takımlar bizim için test etmeye hazırdı ve işimizi bu sayede daha iyi yapabiliyoruz.

Çok sayıda istek var, farklı insanlardan gelen farklı talepler var ve bu konuda hemfikir olan herkesle ortak bir karar elde etmek ve işimizi en iyi şekilde yapmak için çalışıyoruz."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya