SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mercedes, ırkçılık nedeniyle dört çalışanını kovdu!

FORMULA 1 | 29.09.2019 11:19

Mercedes, ırkçılık nedeniyle dört çalışanını kovdu!

Mercedes, çalışanlarından dördünü Müslüman bir dine mensup diğer çalışanına ırkçı taciz yaptıkları gerekçesiyle kovdu. Diğer başka üç çalışana ise aynı sebepten dolayı disiplin cezası verdi.

The Sun gazetesi tacizin uzun bir süre devam ettiğini açıkladı.

“Olayın aydınlanması için tacize uğrayan kişi ile uzun süre yaşananlar takip edildi. Dosya kapandığında her şey açıklığa kavuştu"

The Sun haberinde; Mercedes pilotu Lewis Hamilton'un ırkçılığa karşı her fırsatta açıkça konuştuğu göz önüne alındığında fabrikada yaşananların çılgınca olduğunu” yazdı.

Mercedes, yaşananların ardından harekete geçti ve dört işçisini kovdu. Ayrıca marka eşitliği ve çeşitlilik politikasını çiğnedikleri için diğer üç çalışanınada disiplin dosyası açtı.

Mercedes tarafından yayınlanan açıklamaya göre, "Mercedes-Benz Grand Prix Ltd, 2 Ağustos 2019'da dört kişinin kovulduğunu onayladı."

"Bu işten çıkarmalar, çeşitlilik ve eşitlik politikamızın ihlal edildiğini doğrulayan iç soruşturmadan sonra gerçekleşti."

“Bu davranışı şiddetle kınıyoruz şikayeti aldıktan hemen sonra harekete geçtik. Çalışanlarımızın çeşitliliğine değer veriyor ve ekibimizin gücünün bir kaynağı olarak görüyoruz. Çalışma ortamımız karşılıklı takdir ve saygıya dayanıyor.”

Takımın pilotu Lewis Hamilton geçmişte ırkçı tutumlardan kendisinin veya başkalarının etkilendiği söyleyerek bir açıklamasında şunları söylemişti: "Şu anda bu dünyada ırkçılığın çok yaygın bir şey olduğunu düşünmek çok kötü. Burada ve tüm dünyaya yayılmış. Gerçek bir sorun. Bunu görmek üzücü ve değişmiyor gibi görünüyor."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya