SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mercedes Miami GP'ye birtakım güncellemeler getirecek

FORMULA 1 | 04.05.2022 14:58

Formula 1’de yeni çağa kötü başlayan Mercedes, bir türlü araçtaki dalgalanma problemini çözemiyor. Konuyla ilgili Mercedes Takım Patronu, Wolff'ten açıklama geldi.

Mercedes Miami GP'ye birtakım güncellemeler getirecek

Formula 1’de yeni çağa kötü başlayan Mercedes, bir türlü araçtaki dalgalanma problemini çözemiyor. Aynı dalgalanma Ferrari’de yaşansa da hızı etkileyen bir durum bulunmuyor. Ancak Mercedes’teki dalgalanma hem hızı hem de pilotu olumsuz anlamda etkiliyor.

Mercedes Takım Patronu Toto Wolff, hafta sonu Miami GP’ye birtakım güncellemeler getirme hazırlığında olduklarını açıkladı.

İşte Toto Wolff’un açıklamaları:

"Imola bizim için gerçekten çok zor bir hafta sonuydu. George pek iyi olmayan başlangıç sırasına rağmen harika bir iş çıkardı ve dördüncü oldu ancak Lewis'e, gerçek hızını gösterebileceği araçları veya pist konumunu sağlayamadık."

"İtalya'dan döndüğümüzden beri hafta sonuna dair pek çok şey öğrendik ve buna paralel şekilde rüzgar tüneli ile simülasyon çalışmalarındaki öğrenme süremiz devam etti."

"Aracı geliştirebileceğimiz çeşitli yönler belirledik ve bu simülasyon çalışmalarını korele edebilmek adına Miami'de bazı denemeler yapacağız. Umarım, sonraki yarışlardan önce hangi yönlere odaklanacağımızı teyit edebiliriz."

"Her iki sürücü de Miami öncesinde simülatörde çalışıyor ve fabrikalarımız sonraki yarışlar için hazırlanan güncellemeleri üretmekle meşgul." (Kemal Şengül-Motorsport)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya