SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mercedes Takım Patronu Toto Wolff'ten ayrılık açıklaması

FORMULA 1 | 28.04.2022 11:01

Mercedes Takım Patronu Toto Wolff, pilotlara iyi bir araç veremediği için üzgün olduğunu belirtti. Wolff, kafasında bırakmak gibi bir fikrin olmadığını ifade etti.

Mercedes Takım Patronu Toto Wolff'ten ayrılık açıklaması

Bu sezon Formula 1’e kötü bir başlangıç yapan Mercedes’te problemler büyüyor. Araç olarak Red Bull ve Ferrari’nin epey gerisinde olan Mercedes, hala dalgalanma problemini çözebilmiş değil.

Her fırsatta Red Bull ve Ferrari ile baş edemeyeceklerini ifade eden Lewis Hamilton, yönetim katıyla problem yaşadığı iddia ediliyor. George Russell şimdiye kadarki tüm yarışlarda Hamilton’ı geçme başarısı gösterdi.

Mercedes Takım Patronu Toto Wolff, pilotlara iyi bir araç veremediği için üzgün olduğunu belirtti. Bilindiği gibi geçen hafta Imola GP’de Mercedes Q3’e çıkamayarak bir sürprize daha imza atmıştı.

Konuyla ilgili Toto Wolff’ten açıklama geldi:

"Takımdaki aktivite ve gelişimden gerçekten keyif alıyorum."

"Formula 1 yükseliyor. Gelir açısından işler çok iyi gidiyor ve bunu hayatım boyunca yapmak istiyorum."

"Bu açıdan, 'buraya kadar' diyeceğim bir soru aklımdan geçmedi."

"Bu bir proje yöneticisinin veya personelin, 'Bunu yaptım ve en iyi rekorla ayrılacağım. Buraya kadar.' demesi gibi olur. Fakat benim için buraya kadar değil, devam ediyor."

"Fakat her ne kadar kötü hissettirse de, kişisel gelişim ve takımımızın değerleri açısından bu önemli bir şey. Kimse hatasız değildir. Bunu artık görüyoruz. Fakat takımın işleri tersine çevirme kabiliyeti var." (Motorsport-Aybike Simay Erden)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya