SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mercedes'e kapıyı Ferrari'den Vettel açtı

FORMULA 1 | 12.09.2019 11:27

Mercedes'e kapıyı Ferrari'den Vettel açtı

Formula 1'de İtalya Grand Prix'si geride kalırken yarışta yaşananlar hala gündemde önemli bir yer teşlik ediyor. Mercedes’in motor sporları strateji direktörü James Vowles’e göre Sebastian Vettel eğer spin atmasaydı Monza'da kendileri için büyük bir sorun olacaktı.

Ferrani'nin Alman pilotu Vettel, İtalyan Grand Prix'nin 6. turunda spin atarken piste geri döndüğünde Lance Stroll ile temas yaşamıştı. Bu temasta hem ön kanadı hasar gören Vettel hem de 10 saniye cezası aldı.

Tüm bunlar Sebastian Vettel’in yarışta geri sıralara düşmesine neden olurken Mercedes’e galibiyet için daha geniş bir strateji yelpazesi açtı. Bunun en önemli nedeni ise Alman pilotun Mercedes'in şampiyona lideri pilotu Lewis Hamilton'u zorlayabileceği endişesiydi.

James Vowles da yarışla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“Zorluk Sebastian Vettel'di, oradayken ona karşı bir pozisyonunu kaybedebilirsin, Ferrari onu etkili bir şekilde bizi durdurmak için kullanabilirdi.

“Ancak spin attığı zaman, fırsatlar yaratıldı ve planı uyguladık.

Valtteri elinden gelenin en iyisini yaptı, iki kez yaklaştı ancak her iki durumda da hem lastik hem de bileşikteki büyük farklılığa rağmen sollamayı tamamlayabilecek kadar yakın değildi.

Biz ilerledikçe, daha iyi veya daha kötüye giden bir strateji yok. Lewis lastiklerini daha fazla yönetmiş, daha az saldırmış ve yarışın sonuna kadar sıralamadaki yerini korumuş olabilirdi, ama doğru olanı yaptı, kazanmak için savaştı.” 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya