SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Formula 1 yeni pistini resmen açıkladı!

FORMULA 1 | 16.10.2019 15:24

Formula 1 yeni pistini resmen açıkladı!

Miami Formula 1 Grand Prix’i artık gerçek olmaya daha yakın. Birkaç saat önce Formula 1, Hard Rock Stadyumu organizatörleri ile prensipte anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

Miami’de asıl planlanan yarış, şehrin rıhtımı boyunca, olacak şekilde yapılmıştı ancak yerel halkın tepkisi ve birkaç makamla yaşanan sorunlardan dolayı bu plan gerçekleşmedi. Organizatör Stephen Ross, 2018'de alternatif bir yer için Florida'daki Miami-Dade County'de bulunan bir şehir olan Miami Gardens bölgesinde Hard Rock Stadyumu etrafında yapılacak bir yarış önerisinde bulundu.

O zamandan beri, bu projeyi gerçeğe dönüştürmek için çalışmalar yapıldı ve Çarşamba günü, F1 ve Hard Rock Stadyumu organizatörleri ile ilerlemek ve onu gerçeğe dönüştürmek için prensipte anlaşmaya vardıklarını açıkladılar. Ve böylece Miami 2021’de ki takvime yeşil ışık yaktı. 

Miami Dolphis İcra Direktörü Tom Garfinkel, ve . F1 ticari direktörü Sean Bratches ortak bir açıklama yaptılar.
“Formula 1 ve Hard Rock Stadyumu’nun ilk Miami Formula 1 Grand Prix’i düzenlemek için prensipte anlaşmaya vardıklarını duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi

" Miami GP, 360 milyon euro’nun üzerinde bir yıllık tahmini etkisi ile Güney Florida için ekonomik bir destek olacak. Miami-Dade İlçe Komisyonunun işbirliğine bağlı olarak, ilk yarışın Mayıs 2021'de gerçekleşmesini bekliyoruz”

"Bu süreç boyunca taraftarlara, yetkililere ve yerel turizm endüstrisine gösterdikleri sabrı ve desteği için müteşekkiriz. Dünyadaki en büyük yarış gösterisini ilk kez en ikonik ve göz alıcı bölgelerinden birine getirmeyi dört gözle bekliyoruz" açıklamasında bulundular.

F1'in ticari hak sahibi Liberty Media, 2016'da satın aldığından beri Miami'de bir yarış planlamaya çalışıyor. Liberty Media’nın planları yerel halkın itirazlarıyla bu güne kadar gerçekleşemedi. Eğer Miami yarışı resmi olarak onaylanırsa, F1’in ABD’de Kasım’da gerçekleşecek olan Amerika Grand Prix’in yanında ikinci yarışı olacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya