SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Efsane F1 pilotundan 2021'deki değişikliklerle ilgili açıklama

FORMULA 1 | 10.11.2019 16:51

Efsane F1 pilotundan 2021'deki değişikliklerle ilgili açıklama

Bir döneme damgasını vuran Formula 1'in efsane pilotlarından Mika Häkkinen, 2021 Formula 1 sezonu düzenlemesi ile ilgili ilk izlenimlerini paylaştı. Häkkinen, takımlar arasında daha da fazla mücadele olacağını umuyor, ancak lider takımların hegemonyalarını koruyacağına inanıyor.

Häkkinen, hiçbir takımın Mercedes, Ferrari veya Red Bull'u yenmek için sürpriz yapabileceğine inanmıyor ancak bazı takımların daha sıkı rekabete gireceğini umuyor.

Efsane F1 pilotu konuyla ilgili olarak, “Büyük takımlar yarışları ve Şampiyonaları kazanmaya devam ederler, ancak belki de üç veya dört takımın düzenli olarak kazandığını görebiliriz. Bu sporda ileriye doğru atmak için iyi bir adım olabilir” ifadelerini kullandı.

Häkkinen, bir otomobilin diğerini yakalamaya çalıştığında aerodinamik yük kaybı sorununu analiz etti ve “Benim zamanımda, aerodinamik zaten çok hassastı ve önünüzdeki hava temiz olmadığında aerodinamik yük kaybını gerçekten hissedebiliyordunuz” şeklinde konuştu.

Emekli Fin pilot, F1'de araç takibiyle ilgili de yorumlarda bulundu ve “Fanların kirli havanın ürettiği türbülans nedeniyle başka bir Formula 1 otomobilini takip etmenin ne kadar karmaşık olduğunu hayal etmek bile çok zor” değerlendirmesini yaptı. 

2021'den itibaren Formula 1'deki gösterinin gelişmesi için aerodinamiği kilit bir faktör olarak gören Hakkinen, "Formula 1 bu sorunu fütüristik tasarımı, sadeleştirilmiş ön kanadı ve yeniden yapılandırmanın daha verimli olmasını sağlayan bir gövdeyle çözdüyse, yarışlarda daha fazla eşitlik ve birçok sollama görebiliriz” dedi.

Bütçe tavanına gelince, McLaren'in eski pilotu, daha az bütçeli ekiplerin nasıl geri dönüş yapacağını görmek için beklemeyi tercih ediyor.

Häkkinen, “Takım başına 175 milyon dolarlık bir bütçe limiti var, bu da büyük takımların daha az harcama yapması gerektiği anlamına geliyor. Küçük takımlar bu rakamlara ulaşmak için zorluk çekiyorlar, bu yüzden bekleyip birlikte göreceğiz” açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya