SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Montoya’ya göre Vettel’in sorunları ‘taktiksel’

FORMULA 1 | 14.09.2019 10:36

Montoya’ya göre Vettel’in sorunları ‘taktiksel’

Son yarış sonuçlarından sonra Vettel hakkında konuşanlar kervanına eski yarışçı Montoya da katıldı, ancak Kolombiyalı’nın düşüncesi diğerlerinden oldukça farklı.


Juan Pablo, Alman pilotun bu sezon araçta rahat hissetmediğini, zira geçmişte düşük aerodinamik yükü olan araçlarla ilgili problemleri olduğunu düşünürken, Sebastian'ın moralinin Leclerc'in gelmesinden sonra tamamen çöktüğüne inanmadığını belirtti.Eski Formula 1 pilotu Montoya,  2019 sezonunda Sebastian Vettel'in düşük performansının SF90'a uyum sorunu yüzünden olduğunu ve dört kez dünya şampiyonunun tüm güvenini kaybettiğini düşünmediğini dile getirdi.

Montoya, Vettel ile ilgili, “Bence araca adapte olamadığını veya lastiklerle ilgili sorunları olduğunu bilemediğini düşünüyorum. Leclerc daha iyi adapte oldu ve Vettel'in ona ulaşmak için çok zorlaması gerekiyor. Daha önce olduğu gibi hatalar yapabilirsiniz. Bunun zihinsel bir sorun değil, taktiksel bir sorun olduğunu düşünüyorum’’ ifadelerini kullandı.

Montoya, Vettel'in performansı için her yıl olduğundan daha fazla çalışması gerektiğine inandığını da şöyle dile getirdi:

“Takımınla birlikte kafa kafaya verip ve her zamankinden daha fazla çalışmak zorunda kalacaksın. İyileşmenin tek yolu, daha çok çalışmak, şu anda yaptıklarından farklı bir şey yapmak. Belli bir çizgide çalışmaya alışmalısın.’’

Vettel şu ana kadar bu sezon bir yarış kazanamadı. Son galibiyeti 2018 Belçika GP'sine kadar uzanıyor. 2019'daki en iyi sonucu, Monako, Kanada ve Almanya'da puan aldığı ikincilik oldu.

Vettel podyumun tepesine tırmanmamasına rağmen, Ferrari bu yıl kazanmanın ne olduğunu biliyor.

Maranello ekibi Spa ve Monza'da Charles Leclerc ile iki zafer kazandı. Leclerc Dünya Kupası mücadelesinde de takım arkadaşının on üç puan önünde dördüncü sırada bulunuyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya