SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hülkenberg, Abu Dhabi'de Günün Pilotu seçildi

FORMULA 1 | 01.12.2019 21:39

Hülkenberg, Abu Dhabi'de Günün Pilotu seçildi

Nico Hülkenberg, Abu Dhabi'deki sezonun son Grand Prix'sinde taraftarlar tarafından Günün Pilotu seçildi.

Yarışı on birinci sırada bitiren Alman pilot, bugün Formula 1'de neredeyse on yılını sona erdirdi. Abu Dhabi GPde yarışa, dokuzuncu pozisyondan başlayan Nico Hülkenberg on ikinci sırada finişi gördü. Yarışta puan elde edememiş  olmasına rağmen, Alman pilot sporun hayranları tarafından Günün Pilotu seçildi.

Sezonu otuz yedi puanla on dördüncü sırada kapatan Nico Hülkenberg, için şimdilik F1'deki son yarışı oldu. Valtteri Bottas'ın Mercedes ile yenilenmesi 2020'ye kadar Esteban Ocon'u koltuksuz bıraktı. Mercedes'in bu kararı Renault'un gelecek sezon için Hülkënberg'i takımın dışında bırakarak Fransız pilotla anlaşma yapmasına neden oldu.

Onun gibi gelecek yıl F1 gridinde olmayacak başka bir sürücü de Robert Kubica olacak. Kategoriden uzak geçen zamanlardan sonra, Polonyalı pilot, 2018'de test pilotu ve bir yıl sonra Williams takımı ile rekabete geri döndü. Bununla birlikte, geri dönüş beklendiği gibi gitmedi ve gelecek yıl için takımda olmayacağını bir basın toplantısında açıkladı. Önümüzdeki sezon takımda Kubica'nın yerine Nicholas Latifi koltukta yer alacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya