SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hülkenberg kariyerinden memnun!

FORMULA 1 | 10.11.2019 14:43

Hülkenberg kariyerinden memnun!

Renault pilotu Nico Hülkenberg için 2020 sezonunda Formula 1'de devam etme seçenekleri pek yok gibi. Sebebi ise gridde neredeyse tüm takımların gelecek sezon kadrosunu oluşturmuş durumda olmalı.

Alman pilot, kendisi için seçenekler olmasa da Formula 1'de ki kariyerinden memnun ve hiçbir şeyden pişmanlık duymuyor.

RENAULT'DA KOLTUĞUNUN YENİ SAHİBİ OCON

Hülkenberg, Formula 1 serüvenine Williams ile 2010 yılında başladı. Daha sonra Force India ve Sauber saflarına katıldı. Şimdi Renault’da ve 2020’de Esteban Ocon ile yer değiştirecek.

Hülkenberg, 2017'den beri, podyumda yer almayan tartışmalı bir Grand Prix sürücüsü. Buna rağmen, daha iyi puanlar elde edememesinin kalitesizlikle eş anlamlı olduğunu düşünmüyor: 

'TAMAMLANMAMIŞ BİR İŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM'

"Ben işimi yaptığım için bunun tamamlanmamış bir iş olduğunu hissetmiyorum.

Çoğu zaman koltuk bulamayan insanlar oldu. Bazen insanlar beni sevdiler ve işimi yaptığım için bana ücret ödediler. Bu, kalite olduğu anlamına geliyor."

'TABİİ Kİ DAHA İYİ RAKAMLARA TERCİH EDERDİM'

Renault pilotu, kariyerinde daha fazla zafere sahip olmasının kötü olamayacağını kabul ediyor. Ancak, memnun ve pişmanlık duymuyor:

“Elbette, diğer rakamları tercih ederdim. Daha fazla puan, podyum ve zafer, ancak bazen işlerin beklendiği gibi gitmemesinin nedenlerini biliyorum.”

TEK BOŞLUK WILLIAMS'TA AMA ONDA DA FAVORİ LATIFI 

Gelecek sezon gridde tek boşluk Williams'ta ancak her şey, Robert Kubica'nın boşluğunu doldurmak için yerine Kanadalı Nicholas Latifi olacağını gösteriyor .

Alfa Romeo, yakın zamanda Antonio Giovinazzi’nin 2020 sezonunda Kimi Räikkonen'in yanında tekrar edeceğini açıkladı. Red Bull'da ise henüz Max Verstappen'in yanında kimin olacağı bilinmiyor. Ama akademi ve mevcut pilotlarına takımda yer vereceklerini kısa zaman önce açıklamışlardı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya