SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Pirelli, 2020 lastikleri ile 'gizli' testler yapıyor

FORMULA 1 | 19.09.2019 09:49

Pirelli, 2020 lastikleri ile 'gizli' testler yapıyor

Pirelli, 2020 lastiklerinin gelişimini optimize etmek için bazı 'gizli' testler gerçekleştirdi.

 

Pirelli motor sporları direktörü Mario Isola'ya göre amaç, aşırı ısınmayı azaltmak ve çalışma penceresini büyütmekti ancak bunun için pist testlerine ek olarak, Milano'daki fabrikalarında yeni öncü prosedürler kullandılar.

Autosport'a konuşan Mario Isola konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı:

 “Gelecek sezon için yapacağımız şey, 'ayak izini' değiştirmek için yapıyı yeniden tasarlamaktır ve bu da aşırı ısınmayı azaltmaktır.
Çalışma aralığını doğru tanımlamak ve ölçmek için bazı 'iç mekan' testleri yaptık,  çalışma aralığı birçok farklı unsurdan etkilendi. Aynı bileşiğin çalışma aralığını pist üzerinde, iki farklı araçta ölçtüyseniz iki farklı pistte bile farklı olacak."

 

Isola ayrıca, “Operasyonel aralığı belirlemek için, tekrarlanabilen bir iç mekan testine ihtiyacımız var. Bu bize daha geniş bir çalışma aralığına sahip olmak için doğru yöne gidip gitmediğimizi, bileşikleri karşılaştırma ve anlama fırsatı veriyor. Kolay değil Şimdi açıklamak kolay, ancak çalışma arkadaşlarımız için bunu yapmak kolay değil ”diye ekledi.

Kullanılan yeni teknolojiye gelince, Isola, çalışmalarını sır gibi saklıyor. Bunun tamamen yeni bir şey olduğunu ve gelecekte de karşılığını alacağını uman Isola, "Bu çok önemli bir başarıdır. Yeni bir sistem, yeni bir süreç, yeni bir metodoloji ve fabrika çalışanları için çok zordu. Bunu korumak ve bu bilgileri rakiplerimize vermek istemiyoruz" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya